Płyta tygodnia. Rebeka - "Davos"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 13:35
Od wydania debiutanckiej płyty "Hellada" Rebeka, czyli duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego, konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.
Fragment okładki płyty duetu Rebeka pt. Davos
Fragment okładki płyty duetu Rebeka pt. "Davos"Foto: mat. prasowe

Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami.  Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

Najnowszy album Rebeki, zatytułowany "Davos", ukazał się 18 marca. Jest to, jak twierdzi zespół, materiał dojrzalszy choć odrobinę bardziej dziki niż "Hellada". Brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Będzie to album pełen różnorodnych piosenek - od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia.  Na "Davos" usłyszeć można wiele osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie.

Nazwa płyty nawiązuje do "Czarodziejskiej góry" Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór "Perfect Man".

Partnerem albumu jest Narodowy Instytut Audiowizualny. Wydawcą albumu jest ART2 Music, dystrybutorem - Agora SA.

Mat. pras./kd

Czytaj także

Rebeka o płycie "Davos": najważniejsze jest brzmienie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 14:00
- Po pierwszej płycie "Hellada" rozszerzyliśmy instrumentarium - mówili wokalistka Iwona Skwarek i producent Bartosz Szczęsny w rozmowie z Noviką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joy Pop. Artystyczny rozmach w euforii

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 13:00
- Aspirujemy do rock'n'rollowej muzy, ale brzmienie mamy syntezatorowe - mówią członkowie zespołu Joy Pop i przyznają, że w muzyce najbardziej kręcą ich lata 90.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka. Ile siły potrzeba, by zaistnieć na scenie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:00
- Jako duet ważymy naprawdę sporo. Najcięższe są piece, potem elektronika, w tym syntezator Iwony, który waży 30 kg. Do tego gitary basowa i elektryczna, komputery. Na szczęście nie dźwigamy tego sami - śmieją się muzycy Rebeki.
rozwiń zwiń