Płyta tygodnia. PRO8L3M "Art Brut 2"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 07:29
Przez ostatnie tygodnie PRO8L3M skutecznie budował napięcie wokół nadchodzącej premiery “Art Brut 2”. Singiel "Przebój nocy" z miejsca znalazł się na #1 miejscu karty czasu YouTube zastępując na nim singiel “Domy z betonu”.
PRO8L3M
PRO8L3MFoto: mat. pras./Piotr Kaczor

kazało się siódme wydawnictwo zespołu PRO8L3M, czyli “Art Brut 2”. Album jest retrospektywnym przeglądem dekady polskiej transformacji 90-00, a także wplatanym zręcznie w te narracje zbiorem osobistych wspomnień artystów. Jeden z wersów kończących “Outro” nieprzypadkowo oznajmia koniec roku ‘99. “Art Brut 2” to podróż do mentalnej atmosfery lat 90 oraz wiele czujnych obserwacji na ówczesny stan społeczeństwa i rzeczywistości. To zbiór obrazków o szansach na dorobienie się, metodach na rympał, dbaniu o reputację i nielegalnych interesach. Wszystko to razem z na przemian niepokojącym i dyskotekowym brzmieniem daje spójny obraz tego, co działo się 20 lat temu. Jest sentymentalnie, przebojowo, osobiście, a chwilami bywa nawet gorzko. 

Całość materiału została oparta o sample z polskiej muzyki, głównie z lat  80. oraz 90. Na płycie znajdują się sample z utworów takich artystów, jak: Banda i Wanda, Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz czy Lech Janerka. “Art Brut 2” jest kontynuacją pierwszej odsłony - “Art Brut”, czyli wydanego niezależnie, w limitowanym nakładzie mixtape’u, który okazał się przełomem dla kariery zespołu, zdobywając zachwyt publiczności i szerokie uznanie krytyków.

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

PRO8L3M "Art Brut 2" Tracklista:

 1. Koło fortuny
 2. W domach z betonu
 3. Matchboxy
 4. Na rympał
 5. Piekło jest w nas feat. Majka Jeżowska
 6. Przebój nocy feat. Wanda i Banda
 7. Noc
 8. Street Fighter
 9. Zadzwoń do mnie
 10. BMK
 11. Mistrz ping-ponga
 12. Szansa na sukces
 13. Dym
 14. Bagaże
 15. Skrable
 16. Outro

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"40 lat rapu w Czwórce". Świętowaliśmy przez całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:38
To była prawdziwa muzyczna niespodzianka dla fanów rapu. Z okazji jubileuszu w naszym studiu pojawili się raperzy, producenci i promotorzy kultury, autorskie sety na żywo zagrali znani DJ-e, a słuchacze poznali tajniki "skreczowania" i "samplingu".
rozwiń zwiń