Płyta tygodnia: Hayley Williams i jej "Petals For Armor"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 11:37
Hayley Williams z grupy Paramore przedstawia solowy album "Petals For Armor".
Hayley Williams
Hayley WilliamsFoto: PAP/David Tanecek

- "Petals For Armor" jest dla mnie wyjątkową płytą, która podsumowuje bliski memu sercu okres. Wiele się nauczyłam pisząc ten album... zresztą, wciąż się uczę. Walczyłam ze swym gniewem, apatią i pełnym spektrum swej kobiecości. Zmiękczyłam swe uparte serce, pozwalając niektórym emocjom zapuścić korzenie, a innym rozkwitnąć. Nawet się zakochałam, mimo obaw, że miłość to beznadziejna sprawa. Nie dajcie się jednak zwieść, wciąż jestem w rozsypce. 

Nasze życie nie przypomina pięknie zapakowanego prezentu z kokardą. Opowieściom nie ma końca, a ból i nadzieja wciąż się przenikają. Dzielę się więc z Wami tymi historiami, by jak najlepiej przeżyć i opisać kolejne. Dziękuję za troskę. Nie zasłużyłam na nią. Kocham Was, a teraz do diabła posłuchajcie mojej muzyki - Hayley Williams 

Laureatka Grammy, Hayley Williams, wydała wyczekiwany przez fanów solowy debiut "Petals For Armor". Składający się z 15 utworów zestaw dostępny jest w sklepach muzycznych oraz serwisach streamingowych. "Petals For Armor" wypełniło 5 nowych utworów oraz 10 piosenek wcześniej opublikowanych na EP-kach "Petals For Armor I" i "Petals For Armor II". Premierze longplaya towarzyszy teledysk do numeru "Dead Horse", który wyreżyserował kolega Williams z zespołu Paramore, Zac Farro.

Materiał na płytę wyprodukował Taylor York - wieloletni współpracownik nagrodzonych Grammy Paramore. Album "Petals For Armor" już zdobył pozytywne oceny. Dziennikarz "New York Timesa" napisał o "eklektycznym, zaskakującym, ambitnym solowym projekcie, w którym wokalistka rozprawia się ze swymi demonami, przekraczając granice kreatywności". Zwrócił też uwagę na "wiarę w siebie, romantyczną iskrę, kobiecą solidarność i artystyczny rozwój", które pojawiają się w utworach. - Ten album to spójne przesłanie, poruszający i szczery materiał, niesiony trzema wzbierającymi falami emocji - pisał Billboard. - Na "Petals For Armor" Williams odsłania kolejną warstwę wrażliwości i surowości, które jak wyjaśnia wynikają z tworzenia czegoś samemu od postaw - zauważył z kolei krytyk z "Nylon". 

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

"Petals For Armor" poprzedziła EP-ka "Petals For Armor I", na której znalazły się znakomite "Simmer", "Leave It Alone" i "Cinnamon", wszystkie z towarzyszącymi im klipami, dostępnymi na oficjalnym kanale YouTube Williams - wokalistki i założycielki marki kosmetycznej do koloryzacji i pielęgnacjo włosów, Good Dye Young. Wyreżyserowane przez Warrena Fu (Paramore, The 1975, The Strokes) trzy teledyski składają się na jedną historię, dopełnioną dwoma interludiami. 

Później ukazała się kolejna EP-ka "Petals For Armor II", na którą trafiło nagranie "Roses/Lotus/Violet/Iris" z udziałem Julien Baker, Phoebe Bridgers i Lucy Dacus w chórkach. Towarzyszyło mu lyric video, które można znaleźć na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=bRA6xocqmow Podobnie jak poprzednicy, tak i ten utwór spotkał się z pochwałami ze strony mediów. Billboard docenił "feministyczną postawę, która wykorzystuje ogród jako metaforę dla osobistego rozwoju i odkrywania samego siebie; pozytywne przesłanie tak potrzebne w obecnych czasach". Na EP-ce znalazły się również piosenki "Why We Ever" i "My Friend" obydwie zilustrowane lyric video, jak również kawałek "Over Yet" ze specjalnym klipem z domowym treningiem.  

Williams przygotowała serię alternatywnych wersji piosenek z "Petals For Armor", w tym remiks "Simmer" autorstwa wokalistki i producentki Caroline Polachek. W niedawnym tweecie Hayley napisała, że w tej wersji piosenka stała się "nawet bardziej gniewna i niespodzianie bardzo seksowna". Ponadto, akustyczne wersje "Leave It Alone" i "Why We Ever", zrealizowane z pomocą akompaniującego na płycie Joeya Howarda pojawiły się w popularnych "Sunday Sessions" na Instagramie artystki, a teraz można je znaleźć również na YouTube. 

Z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń dotyczących podróżowania, trasa Hayley Williams przeniesiona została na 2021 rok. 

***

mat. pras./kd 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mawn’s Gallery: uderzenie muzycznymi emocjami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:04
Młodzi muzycy stawiają na mieszankę stylów: grają pop z elementami funku, elektroniki, a także liryczne ballady, co ma dawać słuchaczom sporą dawkę różnych muzycznych doświadczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za nami pierwszy etap "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Padł rekord zgłoszeń!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:26
Zakończył się pierwszy etap czwartej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". - Mamy rekordową liczbę zgłoszeń - mówi pomysłodawca akcji i dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski w specjalnym wydaniu audycji "Będzie głośno!".
rozwiń zwiń