Płyta tygodnia - Vito Bambino "Poczekalnia"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:22
Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino z Bitaminy prezentuje solowy album "Poczekalnia".
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: T. Karwiński/mat. pras.

Muzyk stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło. „Poczekalnia” od dziś dostępna w sklepach na CD i LP oraz w serwisach cyfrowych.

Jedno z tych odbić zaprowadzi nas aż do czasów "Placu zabaw", czyli drugiego materiału Bitaminy, czyli producenckiego tria, które wraz z Mateuszem tworzą Piotr Sibiński i Amar Ziembiński. Do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji, pitej hektolitrami lemoniady i ciągłego wrażenia, że wszystko jeszcze przed nami, a lato nigdy się nie kończy.

Czytaj także:

Czas jednak biegnie nieubłaganie. Zmienia się spojrzenie na życie, priorytety. Zaczyna się dorosłe życie. Na "Poczekalni" Vito Bambino zawarł piosenki, które odbijają ten okres jego życia. Czasy, gdy powstawał album "Kawalerka" Bitaminy. Kiedy młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się mierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na urzędowe pisma.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncert Bitaminy w Czwórce >>>

Dorosłość w końcu nadchodzi w pełnym wymiarze. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy więc musimy rezygnować?

Źr. Vito Bambino/Vito Bambino - Rampage

Vito Bambino i jego "Poczekalnia" są dowodem na to, że odpowiedź na to pytanie może być negatywna. Bo życie czasami niespodziewanie podsuwa nowe możliwości, które warto wykorzystać. Artysta został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych.

Vito Bambino to naprawdę Mateusz Dopieralski. Muzyk urodził się w 1988 roku w Katowicach, ale w wieku dwóch lat wyjechał z rodzicami do niemieckiego Leverkusen, gdzie chodził do szkoły, uczył się muzyki i gdzie został cenionym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. W wieku 18 lat otrzymał również polskie obywatelstwo.

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce >>>

W Polsce około 2008 roku wraz z Amarem Ziembińskim założył producencki duet Bitamina, do której po jakimś czasie dołączył Piotr Sibiński. Bitamina wydała pięć albumów i zagrała na największych polskich festiwalach. Grupa współpracowała między innymi z Dawidem Podsiadło oraz kolektywem Flirtini.

***

mat. pras./kd

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płyta tygodnia. "Tribute to Alibabki" - The Bartenders, Alibabki i goście

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:00
Album będący hołdem dla legendy polskiej muzyki - żeńskiej grupy wokalnej Alibabki oraz ich pionierskiej roli w rozwoju jamajskiej muzyki w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Avant Art Festival. W Warszawie i we Wrocławiu trwa święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 12:30
Maciej Maciągowski, Sneaky Jesus, VTSS, Tonfa, Polonka czy Mike Majkowski - lista artystów, których usłyszeć mogliśmy na scenie Avant Art we Wrocławiu jest bardzo długa. A przed nami Warszawa. Trwa 13. odsłona tego festiwalu muzycznego. 
rozwiń zwiń