Płyta tygodnia: "Za świeży skład" - Spajku/Dziunek

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 21:28
To czwarty album w dorobku artystów. Przedpremierowo wyróżniony 
w konkursie "Będzie głośno" organizowanym przez Czwórkę, a także nagrodzony w kategorii "Najlepsze teksty" przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 
Spajku  Dziunek
Spajku / DziunekFoto: mat. pras.

Na płycie można znaleźć 13 nowych utworów, a w nich "[...]teksty, które dotyczą czegoś, opowiadają historie, w których autorzy potrafią wykazać się darem obserwacji i potrafią z tego wyciągnąć wnioski"0 czytam w opisie twórców.

ZOBACZ WIĘCEJ Płyty tygodnia w Czwórce >>>

Mamy do czynienia z bitami zawieszonymi gdziepomidzy Golden Er, a nowoczesnymi brzmieniami. Gocinnie udzielajsimuzycy z najbliszego otoczenia grupy. Na pianinie Rhodes i syntezatorach usłyszymy zatem Kajetana Borowskiego, na saksofonie Michała Króla, na akordeonie Wiesława Ochwata, na basie Grzegorza Noska, na perkusjonaliach Sylwestra Malinowskiego. 

Grupwspierajrówniewokalici, których mona usłyszew refrenach i chórkach, a sto Marzena Rendak, Agata Łabno i Bartek Rokicki. Na krążku nie zabrakło równiewsparcia konkretnych MC’s - Kto jest kim oraz Shno Xavier (USA). Całość brzmienia dopełniajcuty i scratche od Dj’a Clasicka oraz Hypercutza (Belgia).

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip hop hip-hop

Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogłos". Muzyczna selekcja według Jakuba Chuptysia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:01
Program otworzył Big Sean i numer "Story Of Dave Chapelle". - To historia od jednego z najlepszych współczesnych komików, który wspomina dzień niesławnego występu w Detroit - opowiadał gospodarz audycji. 
rozwiń zwiń