Płyta Tygodnia: Człowiek "Szum"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 22:00
"Szum" to nowoczesna muzyka elektroniczna będąca kombinacją wyrazistych melodii oraz dynamicznego rytmu. Album jest ukłonem w stronę wyobraźni, seansem opowieści o prostych rzeczach, których doświadcza każdy.
Człowiek - twórca albumu Szum.
Człowiek - twórca albumu "Szum".Foto: mat. prasowe/Amanda Kubiak, Dominika Sadowska

Album "Szum" jest efektem długotrwałego procesu, który zadział się w studio producenta Pawła Gapińskiego, gdzie muzyka została poddana pieczołowitej laboratoryjnej pracy. To właśnie dzięki Pawłowi możemy usłyszeć świetnie brzmiąca elektronikę z mocnymi rozrywającymi powietrze basami, bogatą paletą syntezatorów oraz dynamicznym często eksperymentalnym pulsem. Słychać tu echa: minimalu, nu-rave’u, rapu, folkloru, indie i alternatywy.

- "Szum" to album pełen opowieści o zderzeniach z rzeczywistością, o miejscach, w których chciałoby się żyć, o wydarzeniach, które zostawiają w nas trwały ślad, to opowieści o projektowaniu bajecznych map. To seans opowieści o prostych sprawach, które zdarzają się każdemu - mówi Człowiek.

"Szum" to wyjątkowo dynamiczne dzieło składające się z 8 utworów, które wciągają odbiorcę w wir syntezatorowych brzmień. To płyta bardzo konceptualna, aktualna i współczesna, choć będąca jednocześnie sygnałem końca pewnej epoki. Odbiorca bywa w niej hologramem, który jest zaproszony do wchodzenia w coraz to nowsze, muzyczne warstwy odsłaniające coraz to głębsze znaczenie kryjące się za poszczególnymi utworami.

Premierze płyty towarzyszyło również wydanie ostatniego singla zatytułowanego "Uśpione wulkany". To utwór o chęci zaczynania na nowo, o przywileju zapominania, będącym odruchem obronnym, o nadziei i o ulotnej powierzchowności, a także przypadkach, które stają się przeznaczeniem. To również utwór dynamiczny, taneczny i rozrywkowy, zawierający jednak specyficzny dla twórczości Człowieka estetyczny glitch, który przejawia się zarówno w warstwie tekstowej jak i lirycznej.

Człowiek - Uśpione wulkany [Official Video] | 33 Records

mat. prasowe / kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka