Arek Kłusowski z płytą "Po tamtej stronie": chcę się zderzyć z słuchaczami

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:23
Debiutancki krążek Arka Kłusowskiego "Po tamtej stronie" trafił do słuchaczy pod koniec marca 2019, a teraz wokalista postanowił na żywo zaprezentować publiczności pełny materiał z tego krążka.
Audio
  • Arek Kłusowski o krążku "Po tamtej stronie", zbliżającym się bardzo ważnym dla niego koncercie i swoim spojrzeniu na muzykę (Stacja Kultura/Czwórka)
Arek Kłusowski
Arek Kłusowski Foto: Damian Sikorski/Czwórka

Banalne słowa, typu "stół", parapet", "filiżanka" - w interpretacjach artystów wybitnych brzmią jak wysublimowany protest song. W ustach "zwykłych" artystów popowych - karykaturalnie. Dlatego z pisaniem tekstów trzeba bardzo uważać. Arek Kłusowski 

- To będzie pierwszy raz, gdy zagramy cały materiał z płyty, pierwszy "set totalny" z 13 utworami i koncepcją, którą przygotowywaliśmy przez ostatnie miesiące. Dotychczas graliśmy z tym materiałem wyłącznie supporty - zapowiadał wokalista w Czwórce. Jak podkreślał, to jego pierwszy biletowany i "samodzielny" koncert, dlatego również bardzo "wyczekany". - To dla mnie sytuacja bardzo intymna, ja to robię po raz pierwszy. Mógłbym oczywiście zaprosić gości, wielkie gwiazdy, ale już nie chcę promować się na czyichś "plecach". To będzie moje pierwsze "zderzenie" z sluchaczami. I chcę to zrobić 1:1.   

"Po tamtej stronie" to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci. Niespodzianką jest także udział Jacka Moore'a, syna brytyjskiego muzyka i wirtuoza gitary Gary’ego Moore’a. Jack napisał tekst i współtworzył muzykę do jednego z utworów.

Arek Kłusowski wychował się na Podkarpaciu, ale potem chwycił za gitarę i ruszył w Polskę. Dziś ma na koncie występy w telewizyjnych show, pisze też teksty, a gościnnie można usłyszeć go także w stołecznym teatrze Buffo. Jak powstawał jego krążek i który z utworów na nim zawartych jest najważniejszy dla artysty? Co jeszcze motywuje Arka Klusowskiego do solowych koncertów? I którzy ze wspólczesnych artystów należą do jego ulubionych? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Arek Kłusowski

Data emisji: 6.06.2019

Godzina emisji: 11.07

kd