Tomasz Lipnicki z płytą "Mosty, rzeki, ludzie". To metafora życia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 14:15
Płyta "Mosty, rzeki, ludzie" powstała po tym, jak Tomasz Lipnicki wygrał walkę z depresją. Nie czuję się z tym źle, ale jeśli ktoś mnie o to pyta, mówię mu, jak jest. By zrozumiał tę płytę i zrozumiał mnie – tłumaczył muzyk w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.  
Audio
  • Tomasz Lipnicki opowiada o płycie "Mosty, rzeki, ludzie" i planach muzycznych (Rock Blok /Czwórka)
Tomasz Lipnicki
Tomasz Lipnicki Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

lipali koncert 1200.jpg
Lipali zagrali w Czwórce! Posłuchaj koncertu >>>

- Nie jestem politykiem, by musieć się wstydzić swoich słabości. Wręcz przeciwnie, mówiąc o nich pokazuję siebie. To wzmacnia człowieka - tłumaczył Tomasz Lipnicki. Opowiadał także m.in. o treści numeru "Będzie dobrze". - Wiesz, człowiek żyje nadzieją, bez niej na świecie byłaby tylko czerń, i mrok. Nadzieja jest tym, co nam daje siłę i pozwala przeżyć, po całym dniu wejść w noc i czekać na następny dzień.

Tytuł płyty "Mosty, rzeki, ludzie" także nie jest przypadkowy. Mosty mają być elementami, łączącymi ludzi, których dzielą rzeki. - Tych metaforycznych rzek jest dziś mnóstwo, ale po to mamy rączki, by budować mosty. Już same próby budowania ich są - bez względu na to, ile uda się ich ostatecznie zbudować - są właściwą postawą, stanowią katharsis - mówił Tomasz Lipnicki.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Co oznacza tytuł jednej z piosenek "Stoimy na ramionach skał" i dla czyjej poezji stanowi on hołd? Dlaczego Tomasz Lipnicki, lider kapeli hardrockowej, prywatnie słucha głównie jazzu? O tym, ale także o wydaniu kolejnej, tym razem solowej płyty i planach na napisanie książki - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której m.in. sensacyjna wiadomość dla fanów Red Hot Chilli Peppers, a także dobre newsy z muzycznego życia Dawida Podsiadło.

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Tomasz Lipnicki (Lipali)

Data emisji: 20.12.2019

Godzina emisji: 22.01

kd

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń