Bovska: "Sorrento" to moja szalupa ratunkowa na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 15:30
Na najnowszej płycie "Sorrento" Bovska przygląda się sprawom ważnym i stawia ważne pytania. Za czym tak naprawdę gonisz / O czym marzysz, w co ty grasz / Czego się najbardziej boisz / Czemu w piasek chowasz twarz?
Bovska i Ula Kaczyńska
Bovska i Ula Kaczyńska Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

- "Pytania" to jedna z moich ulubionych piosenek z tej płyty. Pisałam ją z myślą o sobie, bo uważam, że raz na jakiś czas każdy z nas powinien spróbować na nowo odpowiedzieć sobie na takie pytania, zredefiniować dotychczasowe poglądy. To skomplikowany proces, ale warto to sobie przepracować, żeby ruszyć z miejsca, móc iść dalej - opowiada artystka.


11:03 [CZWORKA]Muzyczny Lunch 18 czerwiec 2020 bovska.mp3 Bovska o płycie "Sorrento"- intymny przewodnik po płycie tygodnia (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 


Czytaj także
Bovska-fot-Łukasz Murgrabia 1200.jpg
Bovska z singlem "Leżałam": teraz moim celem jest działanie

Bovska przyznaje także, że po trzech miesiącach społecznej izolacji utwór zyskał nowe znaczenie. - Musiałam skonfrontować się z lękiem, który mam wrażenie, że dopadł każdego z nas, choć może na różnych płaszczyznach. W pierwszej chwili zaczęłam zastanawiać się, czy sobie poradzę w życiu zawodowym. Wydałam nową płytę i odwołano mi wszystkie koncerty. Potem jednak przyszły pytania o te podstawowe wartości, o to, co jest w życiu najważniejsze - wspomina. - W czasie pandemii "Sorrento" było dla mnie jak statek, którym pokonywałam to wzburzone morze - dodaje.

"Między nami" / Bovska 

Rozmówczyni Uli Kaczyńskiej tłumaczyła także, dlaczego tak dużo uwagi poświęca oprawie graficznej swoich albumów. - Jestem muzykiem i grafikiem po ASP. Komponując piosenki, od razu szukam dla nich identyfikacji graficznej. Mam nadzieję, że dzięki temu uzyskuję spójny wizerunek mojej muzyki - mówi. - Na "Sorrento" skupiłam się na kolażach i zrealizowałam swoje marzenie o książce w szytej oprawie w obrębie płytowego wydania - dodaje.

Więcej o albumie "Sorrento" dowiesz się tutaj >>>

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Magda Grabowska (Bovska)

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu da max". W czerwcu Bitamina zagra w twoim domu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:00
Tuż przed wakacjami ukaże się nowy, koncertowy album Bitaminy. - Jest to płyta "live", czyli zapis występu, który odbył się jesienią 2019 roku i który do dziś bardzo dobrze wspominamy - mówi Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino.
rozwiń zwiń