Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
Audio
  • "Energia" od Misi Furtak. Dlaczego warto robić "głupie rzeczy"? (Wszystko gra/Czwórka)
Od lewej: Ula Kaczyńska i Misia Furtak
Od lewej: Ula Kaczyńska i Misia FurtakFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
paulina przybysz 1200.JPG
Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

"Energia" doczekała się dwóch teledysków. Jeden z nich stworzył Jakub Jakobiszyn - artysta wizualny, który pod pseudonimem korbusje zajmuje się przede wszystkim fotografią architektury. Drugi klip - to dzieło fanów artystki. - Filmiki przysłane przez nich to mikroopowieści o czasie samoizolacji, które powstały, zanim  słuchacze poznali piosenkę - wyjaśnia Misia Furtak. - Domowe widea pokazują, jak zachowujemy bliskość w czasach przymusowego dystansu. Pomagają utrwalić chwile, dzięki którym stajemy się silniejsi - dodaje. 

Posłuchaj
julia marcell 1200.jpg
Julia Marcell: "Skull Echo" będzie na serio

Artystka przyznaje, że izolacja jest dla niej okazją, żeby docenić spokój, który jest w codzienności i w jej rytuałach. - Dużo gotuję, codziennie uprawiam jogę. Pewne czynności stają się nawykami - opowiada gość Czwórki. - Natomiast przez pierwsze tygodnie, kiedy zupełnie nie wychodziłam z domu, zaczęłam się uczyć grać na pianinie. Lekcje dawała mi moja współlokatorka Michalina, wyedukowana pianistka. To był mój pierwszy kontakt z tym instrumentem. Myślę, że to by się nie zdarzyło, gdyby nie kwarantanna - dodaje.

W audycji także duet Ala Zastary opowiada o szczegółach powstawania debiutanckiej płyty "Jutro?", która ukaże się 15 maja - POSŁUCHAJ >>

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Misia Furtak

Data emisji: 06.05.2020

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

"Blask" błyszczy Holakiem. Afirmacja życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 11:20
Najważniejszym bohaterem płyty jest sam Holak i to nie tylko dlatego, że to głównie jego dzieło. - "Blask" nie jest autobiografią, to zostawiam pisarzom. W muzyce i w pisaniu tekstów chodzi o rytm i rym, niekoniecznie o fakty. Ale rzeczywiście dużo o mnie na tym krążku - mówi Holak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piernikowski: brakuje mi fizycznego odczuwania dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 15:20
- W tym dziwnym czasie dużo knuję. Kombinuję, co dalej. Żeby zobrazować sytuację, to czuję się jak gąbka wrzucona do zlewu, która nasiąknęła różnymi substancjami. Wystarczy ją teraz wycisnąć i posypią się rzeczy - opowiada Robert Piernikowski.
rozwiń zwiń