"Tu da max". W czerwcu Bitamina zagra w twoim domu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:00
Tuż przed wakacjami ukaże się nowy, koncertowy album Bitaminy. - Jest to płyta "live", czyli zapis występu, który odbył się jesienią 2019 roku i który do dziś bardzo dobrze wspominamy - mówi Mateusz Dopieralski, czyli Vito Bambino.
Audio
  • Jak brzmi koncertowa Bitamina? Mówi Vito Bambino (Wszystko gra/Czwórka)
Bitamina - koncert w Palladium
Bitamina - koncert w PalladiumFoto: mat. promocyjne

Zobacz
bitamina koncert gal 1200.JPG
Bitamina w Czwórce. Przegapiłeś koncert? Nic straconego!

Nagranie zrealizowano 25 października 2019 w klubie Palladium w Warszawie. - Kiedy pomyśleliśmy o takim wydawnictwie, nikt nie przypuszczał, że koncertowe płyty staną się odpowiedzią na potrzeby naszych czasów. Teraz nie występujemy, a jednak zagramy. I każdy będzie mógł wbić do nas pod scenę, nie ruszając się z domu - mówi gość Czwórki. - Ten album sprawdzi się i w sypialni, i w dużym pokoju. Albo podczas biegania w lesie - dodaje.

Rozmówca Uli Kaczyńskiej przyznaje, że dla niego wydawnictwa koncertowe mają wiele wspólnego z fotografią. - Tutaj też uwieczniasz moment, coś unikatowego i niepowtarzalanego. I ta zarejestrowana chwila działa też wstecz. Mamy nadzieję, że tak będzie także w przypadku "Tu da max" - opowiada Vito Bambino.

Posłuchaj
bitamina 1200.jpg
"Kwiaty i Korzenie". Jak brzmi nowa Bitamina?

Na koncert złożyły się utwory z płyt "Plac Zabaw", "Kawalerka" i najnowszego albumu "Kwiaty i Korzenie". Krążek promuje piosenka "Poka jak u ciebie tańczą". - Czar spotkań z naszymi słuchaczami polega na tym, że każdy z nas tańczy inaczej - śmieje się artysta. - Nasz gitarzysta Brian Massaka, czyli Moo Latte, zawsze mówi: "Mati, ale ja nie będę dołączał do waszego układu choreograficznego, bo to najgorzej wygląda, jak komuś nie wychodzi. Ty tańcz, ja będę grał". I o to właśnie chodzi w tym numerze. Żeby tańczyć, nawet w samej głowie - podsumowuje Bambino.  

W wersji oryginalnej "Poka..." to parkietowy pewniak, tutaj dodatkowo doprawiony energią oddaną przez publikę, porwie do tańca każdego.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mateusz Dopieralski (Vito Bambino, Bitamina)

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Czytaj także

Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:30
"Zima" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Pauliny Przybysz. - Napisałam ją w ubiegłym roku, podczas prawdziwej, śnieżnej zimy. Wyprowadziłam się z miasta, zamieszkałam w lesie, piosenki powstawały między długimi spacerami i kolejnymi odcinkami "Gry o Tron". Dużo w nich psychicznego miotania - opowiada artystka.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
rozwiń zwiń