Zależy nam na publiczności, która zapłaci za bilet (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 18:20
Muzycy grupy Enej - zwycięzcy "Must Be The Music" - opowiedzieli o swoich wątpliwościach związanych z udziałem w telewizyjnym show.
Audio- Bałem się, że zaczną mówić, że się sprzedaliśmy, że poszliśmy do komercyjnej stacji, tym bardziej że walczyliśmy o to, by grać dla publiczności woodstockowej – dzielił się swoimi obawami związanymi z występem w polsatowskim show basista Eneja Mirosław Ortyński.

Gość "Stacji Kultura" podkreślił, iż zespołowi przede wszystkim zależy na trwałej i wiernej publiczności, która będzie miała ochotę wydać 20 zł na bilet na koncert swojego ulubionego zespołu. Póki co zespół zapewnił sobie sporą popularność wśród ‘niedzielnej’ publiczności, słuchającej muzyki głównie za pośrednictwem telewizora. Na początku maja Enej zwyciężył w pierwszej edycji muzycznego talent show "Must Be The Music". W odróżnieniu od innych tego typu telewizyjnych konkursów artyści byli tu nie tylko wykonawcami, ale i autorami prezentowanej widzom muzyki.

- To był warunek, że jeżeli będą chcieli, żebyśmy grali covery na jakimkolwiek etapie, to rezygnujemy. Na szczęście nie było takiej propozycji – mówił w Czwórce lider i wokalista grupy Piotr Sołoducha.

Posiadający ukraińskie korzenie Sołoducha założył Enej w 2002 roku i od samego początku istnienia zespołu w swoich piosenkach nawiązywał do tradycyjnej ukraińskiej muzyki ludowej. Na przestrzeni lat grupa wypracowała swoje charakterystyczne brzmienie łączące rocka z elementami ska, folka i reggae. Z żywiołową muzyką siedmioosobowego zespołu wkrótce będą mogli się zapoznać bywalcy "dni miast", wakacyjnych koncertów pod chmurką, ale też publiczność na Openerze.

- Bardzo mnie to cieszy, że zespół, które swoje pięć minut sławy rozpoczął w ubiegłym roku na Przystanku Woodstock, później wygrał "Must Be The Music", później zagrał na Top Trendy, teraz w czerwcu zagra na Openerze. Jesteśmy przykładem, że można łączyć ze sobą różne sceny, które pozornie niespecjalnie do siebie pasują - cieszył się Sołoducha.

Uwaga! Grupa Enej zagra na trasie koncertowej "Lata z Radiem", aby dowiedzieć się więcej kliknij TU.

Aby wysłuchać wywiadu z muzykami grupy Enej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku lub kamery w boksie "Wideo" lub w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Zobacz więcej na temat: Rock Enej boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej - mieszanka rocka i reggae

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 06:10
Zespół, który podbił serca W Kostrzynie, zagrał dla Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ENEJ

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 09:42
Grają energetycznego rocka z domieszką folku i reggae, a smaczku dodaje akordeon i huczna sekcja dęta.
rozwiń zwiń