Dlaczego mężczyźni wolą blondynki?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 13:50
Najwyraźniej jest jednak ziarno prawdy w tym, że wśród mężczyzn blondynki cieszą się większą popularnością niż brunetki. Mimo stereotypów kobiety chcą być blondynkami! Aż 49 proc. Polek deklaruje, że "naturalnie są blondynkami", choć w rzeczywistości jest ich zaledwie… 9 procent!
Audio
  • Dlaczego mężczyźni wolą blondynki - rozmowa w Czwórce

Zdaniem psycholog Karoliny Bodzioch, mężczyznom zawsze bardziej podobały się blondynki. I już. To prawda stara jak świat. – Psychologowie tłumaczą ten fakt trochę ewolucyjnie… – mówi Bodzioch. – Jasny kolor włosów występuje najczęściej wraz z jasną cerą i niebieskimi oczami, a te cechy uznawane były dawniej za symptomy zdrowia.

Według ekspertki "jasne kobiety" mężczyźni podświadomie uważają więc po prostu za zdolne do urodzenia zdrowego, silnego potomstwa. - Z ewolucyjnego punktu widzenia kobiety o jasnych włosach, brzoskwiniowej cerze i niebieskich oczach są zdrowe, więc są po prostu dobrymi kandydatkami na żonę i matkę przyszłych dzieci – tłumaczy Bodzioch. Według badań, mężczyźni postrzegają też kobiety z jasnymi włosami jako młodsze.

Inna teoria głosi, że blondynki podobają się mężczyznom, ponieważ jest ich dużo mniej niż brunetek. – Na przykład w Azji jasny kolor włosów jest niezwykle rzadki, więc jest to takie "dobro pożądane" – tłumaczy Bodzioch.

Tymczasem pojawiają się teorie, jakoby era blondynek miała dobiegać końca! – Niektórzy naukowcy twierdzą, że ostatnia blondynka, bądź blondyn urodzi się w 2200 roku w Skandynawii – mówi reporterka Polskiego Radia Agnieszka Drążek, także blondynka.

Więcej na temat przewagi blondynek nad brunetkami dowiesz się, słuchając całej rozmowy w cyklu "Spytaj redaktora" w audycji "W cztery oczy".

(kd)

Czytaj także

Doda: Jestem przykładem odwetu blondynek

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 12:52
W ekskluzywnym dodatku do włoskiego dziennika "Corriere della Sera" można przeczytać o polskiej piosenkarce i skandalistce Dodzie jako o superinteligentnej osobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękna nie znaczy głupia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2010 14:21
Urodziwe kobiety nie raz muszą się bardzo starać, by ich atut nie stał się pretekstem do posądzania ich o głupotę.
rozwiń zwiń