Chcesz mieć neutralne wnętrze? Zrób sobie pokój na szaro

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:17
Malowanie mieszkania jak bułka z masłem? Jest to możliwe dzięki nowym technologiom, które coraz odważniej wkraczają w dziedzinę usług remontowych i pozwalają urządzić mieszkanie na miarę naszych marzeń.
Audio
  • Jak pomalować swoje mieszkanie sprawdzała Ola Jasińska

Kolor ściany, wystrój wnętrz i wybór oświetlenia do tej pory spędzały sen z powiek każdemu, kto próbował na własną rękę wyremontować swoje mieszkanie. Teraz sytuacja uległa poprawie, m. in. za sprawą licznych aplikacji i serwisów internetowych poświęconych "malarskiemu know how".
- Tworzymy sobie wirtualne pomieszczenie, mniej więcej o tych wymiarach, które mamy w rzeczywistości. Wstawiamy tam przykładowe meble, z uwzględnieniem ich koloru i kształtu, a potem sięgamy po paletę barw i sprawdzamy, który kolor na ścianach będzie najlepiej współgrał z resztą naszego wyposażenia - tłumaczy projektant wnętrz Dominik Ćwiek. - Do dyspozycji mamy całą gamę kolorów, które możemy wykorzystywać bez zobowiązań i bez konsekwencji.
Kiedy już zdecydujemy się na kolor należy zastanowić się jaki rodzaj farby będzie najbardziej odpowiedni do powierzchni, którą ma pokryć. I tutaj też mamy w czym wybierać.
- Musimy zwrócić uwagę z jakim podłożem mamy do czynienia. Czy są to tynki cementowe, a może cementowo-wapienne albo gipsowe - wymienia monter Paweł Gugała. - Do tego dobieramy odpowiednie materiały do gruntowania tak, żeby farba równomiernie przylegała.
Do malowania ścian najczęściej stosuje się farby dyspersyjne (emulsyjne). Te zaś dzielą się na akrylowe, odporne na ścieranie, wilgoć i detergenty używane w gospodarstwie domowym; nieblaknące na słońcu lateksowe  winylowe stosowane w pomieszczeniach "mokrych", takich jak łazienka i kuchnia.
Posłuchaj wszystkich porad Oli Jasińskiej z "Czwartego wymiaru" i bierz się do malowania:)
kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka dominika mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Światło może upiększyć nasze mieszkanie, albo totalnie je zepsuć

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 10:00
Nowoczesne technologie nie tylko pomagają nam w codziennym życiu. Dzięki takim rozwiązaniom staje się ono bezpieczniejsze. Jednym z ważniejszych elementów w domu jest światło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klawiatura do sterowania światem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 20:16
Kiedyś mówiło się: "kto ma pilota, ma też władzę". Dziś miejsce urządzenia do zmieniania telewizyjnych kanałów zajęła klawiatura. Bezprzewodowa. Prawie do wszystkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przedłużyć życie naszego ulubieńca?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 07:45
Testujemy różne aplikacje, dzięki którym czas pracy baterii w smartfonach zdecydowanie się wydłuży.
rozwiń zwiń