Światło może upiększyć nasze mieszkanie, albo totalnie je zepsuć

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 10:00
Nowoczesne technologie nie tylko pomagają nam w codziennym życiu. Dzięki takim rozwiązaniom staje się ono bezpieczniejsze. Jednym z ważniejszych elementów w domu jest światło.
Audio

A rodzajów oświetlenia jest mnóstwo. Możemy sobie zafundować lampki na podłodze, by widzieć po czym i dokąd idziemy, czy w podwieszanym suficie. W sklepach są także specjalne lampy do łazienki, gdzie jest wilgotno i temperatura jest wyższa niż w innych pomieszczeniach.

Oświetlenie w podłodze to pomysł, który ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednym z nich jest Dominik Ćwiek, projektant wnętrz, który uważa, że oświetlać należy tylko rzeczy, które są tego warte. – W podłodze można montować lampy wtedy, jeśli na przykład jest tam jakaś grafika, którą chce się podkreślić – mówi ekspert. – Jeśli w zwyczajnej łazience zamontujemy podświetlenie podłóg i fug, jest duża szansa, że oświetlimy wyłącznie brud.

By oświetlenie spełniało podstawowe funkcje nie tylko dekoracyjne, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych prawdach. Jakich? Więcej dowiesz się, słuchając nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy na audycję "Czwarty Wymiar". Startujemy o godzinie 16. Polecamy nowy cykl tematyczny. W każdy wtorek po godzinie 17.30 Ola Jasińska opowie o wykorzystaniu nowych technologii przy wykańczaniu mieszkania.

Kuba
Kuba Marcinowicz i Ola Jasińska, prowadzący cykl "Tak mieszkam"

(kd)


Czytaj także

Wszystko zaczęło się od mikroprocesora

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 17:00
Nowoczesne gadżety z roku na rok stają się coraz mniejsze, bardziej poręczne, a za to naszpikowane tysiącami możliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować samochód do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:21
To wbrew pozorom wcale nie jest błahy problem. Nawet opony zimowe w Polsce zmienia się dużo później niż na całym świecie. Zdaniem gościa Czwórki, czekanie na śnieg, to duży błąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieprawda, że dziewczyny grają mniej od chłopaków"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 18:00
Jakie gry preferują panowie, a jakie reprezentantki płci pięknej opowiadał w Czwórce Piotr Zimolzak z firmy badawczej, która przygotowała raport dotyczący rynku gier w Polsce.
rozwiń zwiń