X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kogo Nagroda Mediów Publicznych w kategorii Obraz?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:30
Nagrodę Polskich Mediów Publicznych 2019 w kategorii Obraz przyznaje Kapituła powołana przez Telewizję Polską. Wśród nominowanych do Nagrody są: Wojciech Korkuć, Wawrzyniec Kostrzewski, Bolesław Pawica, Zbigniew Rytel i Krzysztof Talczewski. 
Audio
  • Poznaj twórców nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: atibody photo/Shutterstock.com

Czytaj także
Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Kategoria "Obraz" Nagrody Mediów Publicznych 2019 - lista nominowanych

Reżyser i scenarzysta teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski został doceniony za: "zaangażowaną i wielokrotnie nagradzaną pracę reżyserską na polu Teatru Telewizji, przybliżanie sztuki teatru z wykorzystaniem mediów audiowizualnych oraz wirtuozerskie zmierzenie się z kamieniem milowym polskiego dramatu patriotycznego – "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego". Natomiast plakacista Wojciech Korkuć został wyróżniony nominacją za "twórczy wkład w najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu, wybitny rozwój plakatu zaangażowanego patriotycznie, znakomity warsztat ilustratorski i graficzny, doceniany przez światowe gremia krytyków oraz kuratorów międzynarodowych wystaw". - Plakat ma jeden czas. W plakacie, to co się przedstawia, musi się wydarzyć w jednym momencie tłumaczy Korkuć.

Czytaj także
Nagroda Mediów Publicznych 1200.jpg
Znamy nazwiska nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych

Do Bolesława Pawicy nominacja do Nagrody Mediów Publicznych 2019 trafiła za "nowatorską działalność reżyserską i produkcję widowisk muzycznych, gal, koncertów oraz programów telewizyjnych budujących narodową wspólnotę kultury, za odkrywczy i unikalny wkład w upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości". Dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych Zbigniew Rytel otrzymał ją za "za wybitną działalność dziennikarską i reżyserską a także pracę kronikarza budującego wspólnotę narodową skupioną wokół polskich sukcesów sportowych, za twórczość dokumentalisty nagradzaną na licznych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą", a Krzystof Talczewski - za "rozbudzanie tożsamości narodowej i umacnianie postaw patriotycznych przez dokumentowanie i przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy o trudnych chwilach odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technik medialnych dla ukazania prawdy historycznej".

W skład powołanej przez Telewizję Polską kapituły Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz wchodzą: dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz (przewodniczący kapituły), historyk i krytyk sztuki oraz kurator wystaw Piotr Bernatowicz, fotografik Adam Bujak, aktorka Hanna Łabonarska, dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2019 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości 100 tysięcy złotych. Honorowy patronat nad Nagrodami Mediów Publicznych objęła Rada Mediów Narodowych.

Sylwetki wyróżnionych artystów w audycji prezentuje Weronika Puszkar.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 11.35

kul/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak