Dla kogo Nagroda Mediów Publicznych w kategorii Obraz?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:30
Nagrodę Polskich Mediów Publicznych 2019 w kategorii Obraz przyznaje Kapituła powołana przez Telewizję Polską. Wśród nominowanych do Nagrody są: Wojciech Korkuć, Wawrzyniec Kostrzewski, Bolesław Pawica, Zbigniew Rytel i Krzysztof Talczewski. 
Audio
  • Poznaj twórców nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: atibody photo/Shutterstock.com

Czytaj także
Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Kategoria "Obraz" Nagrody Mediów Publicznych 2019 - lista nominowanych

Reżyser i scenarzysta teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski został doceniony za: "zaangażowaną i wielokrotnie nagradzaną pracę reżyserską na polu Teatru Telewizji, przybliżanie sztuki teatru z wykorzystaniem mediów audiowizualnych oraz wirtuozerskie zmierzenie się z kamieniem milowym polskiego dramatu patriotycznego – "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego". Natomiast plakacista Wojciech Korkuć został wyróżniony nominacją za "twórczy wkład w najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu, wybitny rozwój plakatu zaangażowanego patriotycznie, znakomity warsztat ilustratorski i graficzny, doceniany przez światowe gremia krytyków oraz kuratorów międzynarodowych wystaw". - Plakat ma jeden czas. W plakacie, to co się przedstawia, musi się wydarzyć w jednym momencie tłumaczy Korkuć.

Czytaj także
Nagroda Mediów Publicznych 1200.jpg
Znamy nazwiska nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych

Do Bolesława Pawicy nominacja do Nagrody Mediów Publicznych 2019 trafiła za "nowatorską działalność reżyserską i produkcję widowisk muzycznych, gal, koncertów oraz programów telewizyjnych budujących narodową wspólnotę kultury, za odkrywczy i unikalny wkład w upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości". Dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych Zbigniew Rytel otrzymał ją za "za wybitną działalność dziennikarską i reżyserską a także pracę kronikarza budującego wspólnotę narodową skupioną wokół polskich sukcesów sportowych, za twórczość dokumentalisty nagradzaną na licznych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą", a Krzystof Talczewski - za "rozbudzanie tożsamości narodowej i umacnianie postaw patriotycznych przez dokumentowanie i przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy o trudnych chwilach odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technik medialnych dla ukazania prawdy historycznej".

W skład powołanej przez Telewizję Polską kapituły Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz wchodzą: dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz (przewodniczący kapituły), historyk i krytyk sztuki oraz kurator wystaw Piotr Bernatowicz, fotografik Adam Bujak, aktorka Hanna Łabonarska, dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2019 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości 100 tysięcy złotych. Honorowy patronat nad Nagrodami Mediów Publicznych objęła Rada Mediów Narodowych.

Sylwetki wyróżnionych artystów w audycji prezentuje Weronika Puszkar.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 11.35

kul/ac