Short Waves Festival będzie hybrydą

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:57
Short Waves Festival obędzie się w tym roku w sierpniu, trochę w realu, trochę online. - Zdecydowaliśmy się na taką formę ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz fakt, że bardzo chcieliśmy zrobić festiwal w normalnej stacjonarnej formule, z tą niesamowitą atmosferą i widzami - mówi Karolina Sienkiewicz, rzeczniczka prasowa imprezy. 
Plakat
PlakatFoto: Mat. prasowe

festiwal muzyka 1200.jpg
To nie będzie smutne disco. Wracają koncerty i imprezy w plenerze

Organizatorzy Short Waves Festival termin festiwalu przesunęli z marca, na letnie, sierpniowe dni. Wszystko przez wybuch epidemii koronawirusa. Stali fani imprezy nie zawiedli i chętnie przystali na zmiany. Festiwal startuje 18 sierpnia. 


Posłuchaj
04:52 czwórka pierwsze słyszę 21.07.2020 short waves.mp3 Na 12. odsłonę Short Waves Festival zaprasza rzeczniczka prasowa imprezy (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Formuła hybrydowa będzie polegała na tym, że będzie to 6 sierpniowych dni, ponad 50 wydarzeń, 200 filmów równolegle - offline i online - zaprasza rzeczniczka 12. odsłony Short Waves Festival. - Równolegle do poznańskich, stacjonarnych wydarzeń będą się odbywały  seanse na platformie Filmchief, z którą nawiązaliśmy współpracę. Będzie można dokonać wyboru czy uczestnik chce kupić karnet online czy bilety na wydarzenia w realu - dodaje. 

Okazuje się, że mimo pandemicznych zawirowań, Short Waves Festival ma bardzo bogaty program. - Twórcy zgodzili się na przeniesienie programu imprezy również do sieci, co wcale nie było proste - zdradza gość Czwórki. - Program konkursowy to aż 5 kategorii, łączna pula nagród to ponad 40 tysięcy złotych - świetna rzecz dla młodych twórców krótkiego kina - dodaje. 

Posłuchaj także:

W programie nie brakuje też punktów, do których przyzwyczaili się stali festiwalowi goście. Festiwal znany jest z "filmowych domówek w ciemno", w tym roku będą to "filmowe ogródki w ciemno" - czyli Random Garden Cinema. Ci, którzy kupią bilety na to wydarzenie będą mieli okazję obejrzeć festiwalowe projekcje w ogródkach poznaniaków. - To niesamowite miejsca, sami nie spodziewaliśmy się takich zgłoszeń - mówi Karolina Sienkiewicz.   

Projekcjom filmowym będzie towarzyszył także Wędrujący Klub Festiwalowy, który odwiedzi 5 najlepszych klub w Poznaniu. - Będziemy rozmawiać o filmach i oglądać shorty - zaprasza gość Kamila Jasieńskiego. W tym roku program dyskusyjny podzielony jest na cztery panele. Poruszone zostaną takie tematy jak: rzeczywistość pandemiczna, technologia VR, film tańca , sztuki performatywne, potencjał krótkiego kina w działaniach edukacyjnych i wspólnototwórczych. - Będziemy mieli gości z najważniejszych festiwali całego świata. Z Wenecji, Londynu, a także z Holandii czy Belgii - wymienia.  

W tym roku bardzo silnie reprezentowany jest konkurs polski. Zobaczymy w nim aż 35 polskich premier, w dodatku 34 z nich zostały stworzone przez kobiety. 

shortwavesfestival/Short Waves Online — teaser

Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Karolina Sienkiewicz (rzeczniczka prasowa 12. Short Waves Festival)

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 8.17

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak