"Newsroom" - sezon 1. na DVD

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 14:00
Nowy serial twórcy "Prezydenckiego pokera" o kulisach współczesnego dziennikarstwa.
Newsroom - sezon 1. na DVD
Foto: materiały promocyjne

"Newsroom" to serial stworzony przez Aarona Sorkina, autora dwukrotnie nagrodzonego Złotym Globem serialu "Prezydencki poker" oraz uhonorowanego Oscarem® twórcy scenariusza głośnego filmu "The Social Network" opowiadającego o kulisach powstania Facebooka. W swojej najnowszej produkcji Sorkin opowiada o kulisach współczesnego dziennikarstwa, w którym nie zawsze najważniejsza wiadomość musi okazać się newsem dnia. Pierwszy sezon serialu nominowanego do dwóch Złotych Globów jest już dostępny na DVD.

Kadr
Kadr z filmu

Akcja serialu rozgrywa się w środowisku dziennikarzy pracujących dla fikcyjnego kanału telewizji kablowej Atlantis Cable News. Głównym bohaterem jest Will McAvoy (Jeff Daniels), prowadzący i współtworzący codzienny program informacyjny. Widzowie poznają go w najtrudniejszym momencie jego kariery zawodowej, kiedy po wizerunkowej katastrofie na prestiżowej uczelni, wraca po dwóch tygodniach do pracy i dowiaduje się, że większość współpracowników złożyła wypowiedzenie, a nową producentką jego programu została jego... była dziewczyna MacKenzie McHale (Emily Mortimer). Niebawem, zresztą, on i jego ekipa mają na głowie znacznie ważniejszą sprawę. Na platformie wydobywczej Deepwater Horizon pracującej w Zatoce Meksykańskiej wybucha pożar i dochodzi do największego w historii USA wycieku ropy naftowej do oceanu. Czy Willowi i jego nowemu zespołowi uda się stworzyć, być może, najtrudniejszy program w historii ich pracy?

 
Główną rolę w serialu zagrał nominowany czterokrotnie do Złotego Globu Jeff Daniels ("Głupi i głupszy"). Obok niego w "Newsroom" wystąpili: Emily Mortimer ("Wszystko Gra", "Wyspa tajemnic", "Krzyk 3"), John Gallagher Jr. ("Jonah Hex"), Alison Pill ("Obywatel Milk"), Thomas Sadoski, nominowany do nagrody BAFTA Dev Patel ("Slumdog, milioner z ulicy"), Olivia Munn ("Magic Mike") i nominowany o Oscara® Sam Waterston ("Pola śmierci").

Kadr
Kadr z film

"Newsroom" zdobył dwie nominacje do Złotych Globów w kategoriach "najlepszy serial dramatyczny" i "najlepszy aktor w serialu dramatycznym" (Jeff Daniels) oraz nominacje do prestiżowych nagród Gildii Reżyserów Amerykańskich, Gildii Aktorów Ekranowych, Gildii Scenarzystów Amerykańskich oraz nagród Image Awards. 

Wydanie DVD pod patronatem Czwórki do zdobycia na naszej antenie i w internecie od 17 czerwca, a na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

- "Misja pod kontrolą" - dokument z planu filmowego z udziałem twórców i aktorów „Newsroom”
- "Redukcja" wyjątkowa rozmowa Aarona Sorkina, producenta wykonawczego Alana Poula, współproducenta wykonawczego Grega Mottoli, Jeffa Danielsa, Emily Mortimer i Sama Watersona na temat ich doświadczeń z planu pierwszego sezonu serialu
- Sceny usunięte
- Komentarze audio - pięć komentarzy z udziałem Aarona Sorkina, producenta wykonawczego Alana Poula, Jeffa Danielsa, Sama Watersona, Emily Mortimer i innych
- Wewnątrz odcinków - szczegółowe informacje na temat każdego z odcinków w wywiadach z Aaronem Sorkinem
- Zapowiedzi odcinków i streszczenia/

Zobacz więcej na temat: Czwórka dvd FILM patronat

Czytaj także

"Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 11:00
Jedna z najbardziej oryginalnych powieści fantasy ostatnich lat!
rozwiń zwiń