"Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 11:00
Jedna z najbardziej oryginalnych powieści fantasy ostatnich lat!
Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów
"Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów"Foto: źr. materiały promocyjne

Brandon Mull to czarodziej słów. W "Pozaświatowcach" wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich lat - mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć. - Rick Riodan, autor serii "Percy Jackson" i "Olympians"

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne - aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że chłopiec przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo. Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań - nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Bohaterowie postanawiają uratować świat pozbawiony bohaterów. Tylko tak mogą bowiem wrócić do domu.

Brandon Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje - osobno - wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji - wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.

Patronem medialnym książki Brandon Mull "Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów" jest Czwórka Polskie Radio.

"Pozaświatowcy:
"Pozaświatowcy: Świat bez bohaterów"Czytaj także

Łąki Łan "Armanda" płytą tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 20:00
Wodnik Szuwarek poszedł do lamusa kiedy polska młodzież poznała Łąki Łan. Trzy płyty, szalone koncerty i wierni fani stanowią o wyjątkowości grupy powykręcanych owadów. Ich dziecko nazywa się "Armanda".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rekontakt" Pokahontaz

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 05:00
Grupa Pokahontaz po siedmiu latach od wydania albumu „Receptura” powróciła z nowym materiałem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Masz i pomyśl" od WWO

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 09:30
Kultowy album, po wielu latach doczekał się w pełni zasłużonej, dwupłytowej reedycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arnold Schwarzenegger i "Pamięć Absolutna"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 12:00
Gwiazdor kina akcji zdradza szczegóły swojej kariery...
rozwiń zwiń