Mistrzostwa Europy panczenistów zakończone

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 19:00
W niderlandzkim Heerenveen zakończyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Polski wywalczyła w nich jeden medal.
Artur Nogal
Artur Nogal Foto: PZŁS/fot. Rafał Oleksiewicz

Jedyne polskie podium podczas tegorocznych mistrzostw Europy na dystansach to zasługa drużyny sprinterek. Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek wywalczyły trzecie miejsce w tej rywalizacji.

Indywidualnie nasi reprezentanci zaprezentowali się dobrze. Miejsc na podium nie było, ale kilkoro "biało-czerwonych" ustanowiło nowe rekordy życiowe. Wyróżnić należy Artura Nogala - czwartego na 500 i siódmego na 1000 metrów. Artur pobił swoje rekordy na obu sprinterskich dystansach.

Posłuchajcie, co Artur Nogal powiedział Czwórce o swojej obecnej dyspozycji. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

***

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z reprezentacją Turcji 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15) w półfinale olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego.

Małgorzata Synowiec zajęła dziewiąte miejsce w rywalizacji kobiet podczas drugich w sezonie zawodów mistrzostw świata w ice crossie.

Trzech polskich skoczków narciarskich ukończyło niedzielny konkurs w Predazzo w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z nich, Dawid Kubacki, zajął trzecie miejsce.