Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 13 stycznia 2020.
Aron Domżała na trasie Rajdu Dakar
Aron Domżała na trasie Rajdu Dakar Foto: facebook Arona Domzały

W poniedziałek na znak żałoby po śmierci portugalskiego motocyklisty Paulo Goncalvesa nie ścigali się motocykliści i kierowcy quadów. Kierowcy samochodów, ciężarowek i lekkich pojazdów samochodowych wyjechali jednak na trasę.
Aron Domżała zajął piąte miejsce wśród kierowców lekkich pojazdów samochodowych, a Jakub Przygoński był szósty wśród kierowców samochodów na ósmym etapie Rajdu Dakar, który w tym roku rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej. Kierowcy mieli w poniedziałek do pokonania 716 km, w tym 477 km odcinka specjalnego wokół Wadi Al Dawasir, w południowo-zachodniej części Półwyspu Arabskiego.

Trener polskich skoczków narciarskich Michal Doleżal zdecydował, że w konkursach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni ma za sobą udane starty w zawodach Pucharu Kontynentalnego i zastąpi w kadrze Jakuba Wolnego. Konkursy w Niemczech zaplanowano na 18 i 19 stycznia.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Trzech polskich skoczków narciarskich ukończyło niedzielny konkurs w Predazzo w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z nich, Dawid Kubacki, zajął trzecie miejsce.

W niderlandzkim Heerenveen zakończyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja Polski wywalczyła w nich jeden medal.

Poranny Przegląd Sportowy - 13 stycznia 2020.