Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 19:30
Koszykarze przegrali 72:78 z Izraelem w meczu kwalifikacji do ME.
Polska-Izrael - kwalifikacje ME
Polska-Izrael - kwalifikacje MEFoto: Wojciech Figurski/400mm.pl

Polscy koszykarze przegrali w Walencji z Izraelem 72:78 (18:16, 14:25, 20:21, 20:16) w meczu 4. kolejki kwalifikacji do mistrzostw Europy 2022. To druga porażka naszych koszykarzy z Izraelem w tych kwalifikacjach. W lutym w Gliwicach przegrali 71:75.
Polacy prowadzili po pierwszej kwarcie 2 punktami, ale w połowie drugiej kwarty to drużyna z Izraela wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Izraelczycy mieli nawet 11 punktów przewagi, ale nasi gonili do końca i na minutę przed zakończeniem meczu było już tylko 71:72. Jednak w ostatnich 60 sekundach spotkania trafiali już tylko nasi rywale.

Posłuchajcie co po meczu powiedział reprezentant Polski - Michał Michalak.

W lutowym "okienku kwalifikacyjnym" nasza drużyna zagra jeszcze z Rumunią i Hiszpanią. Możliwe, że te mecze odbędą się w Polsce, gdyż nasz kraj zgłosił chęć organizacji turnieju, gdyby zawody - ze względu na pandemię - ponownie miały się odbyć w formie turnieju w jednym miejscu w tzw. bańce.