Kulon i Nasuta ze złotem MP w szachach błyskawicznych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 07:35
Klaudia Kulon, wygrywając turniej w Suwałkach, została po raz czwarty z rzędu mistrzynią kraju w blitzu.
Klaudia Kulon na najwyższym stopniu podium szachowych MP w blitzu 2022
Klaudia Kulon na najwyższym stopniu podium szachowych MP w blitzu 2022Foto: arch. Klaudii Kulon

W Suwałkach zakończyły się mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Grzegorz Nasuta i Klaudia Kulon. Kulon w 15 partiach zgromadziła 14 punktów i o pół punktu wyprzedziła Monikę Soćko. Brąz wywalczyła Michalina Rudzińska.
Dla Klaudii to już kolejny, czwarty z rzędu tytuł mistrzyni kraju w blitzu - posłuchajcie co po mistrzostwach powiedziała w rozmowie z Czwórką.

Wśród mężczyzn Nasuta wyprzedził Jakuba Kosakowskiego i Kacpra Żochowskiego, którzy wywalczyli srebro i brąz mistrzostw Polski.

***

Dobre starty Polek w mistrzostwach świata w wyścigach ze startu wspólnego elity, do lat 23 i juniorek.

W czeskich Racicach polska czwórka podwójna nie zostawiła wątpliwości kto jest najlepszy.

W zawodach Pucharu Świata w Dżakarcie Ola Kałucka była trzecia, a jej siostra Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce.