Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 23:00
Anna Nędza-Kubiniec była 5. w biathlonowym biegu ze startu wspólnego.
Anna Nęda-Kubiniec
Anna Nęda-KubiniecFoto: Paweł Skraba / AZS

Polscy sportowcy nie powiększyli w sobotę swojego dorobku medalowego w Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid.

Blisko medalu była Anna Nędza-Kubiniec, która w biathlonowym biegu ze starty wspólnego biegła bardzo szybko ale niestety na strzelnicy zrobiła aż 7 błędów. Mimo tego zakończyła rywalizację na wysokim 5. miejscu. W tej Uniwersjadzie Nędza-Kubieniec wcześniej był pierwsza na dystansie sprinterskim i druga w biegu na dochodzenie.

Posłuchajcie co powiedziała po swoim ostatnim starcie w Lake Placid.

Liczyliśmy także na dobry występ Olimpii Kwiatkowskiej w snowboardowym gigancie. I te nadzieje nie były bezpodstawne, bo Polka była najszybsza w kwalifikacjach. Niestety jeden błąd popełniony w wyścigu 1/8 finału kosztował ją odpadnięcie z rywalizacji i ostatecznie została sklasyfikowana na 9. miejscu.

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji w Lake Placid. O medale powalczą m.in. biegacze i biegaczki narciarskie oraz snowboardzistki i snowboardziści w slalomie równoległym. Czekamy na końcowy medalowy polski akcent.

Polacy zdobyli w tej Uniwersjadzie do tej pory 17 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. W klasyfikacji medalowej Uniwersjady zajmują 4. miejsce, za Japonią, Koreą Południową i Francją.

***

Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym sprincie, drużyna panczenistek i para mieszana w skokach narciarskich ze złotymi medalami Zimowej Uniwersjady.

Podczas Zimowej Uniwersjady Marek Kania był trzeci w łyżwiarskim wyścigi na 500 metrów. Wojciech Janik wywalczył brąz, Anna Nędza-Kubiniec srebro, a Barbara Skrobiszewska brąz w biathlonowym biegu pościgowym. Srebro zdobyła drużyna mieszana w kombinacji norweskiej.

Nicole Konderla i Kinga Rajda ze złotem w Lake Placid, a Anna Twardosz i Paulina Cieślar zdobyły srebro w konkursie skoków dwuosobowych drużyn.