17 medali przywiozą polscy studenci z Lake Placid

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 00:15
Zimowa Uniwersjada zakończona. Nasza reprezentacja szykuje się do powrotu do kraju.
Olimpia Kwiatkowska
Olimpia KwiatkowskaFoto: Paweł Skraba / AZS

W ciągu ostatnich dwóch dni rywalizacji w Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid polscy sportowcy-studenci nie zdołali powiększyć swojego dorobku medalowego.
Ostatniego dnia rywalizacji nasi zawodnicy startowali w biegach narciarskich oraz w slalomie równoległym w snowboardzie.
W biegach ze startu wspólnego zarówno Polacy zajęli odległe miejsca w drugiej dziesiątce - najlepiej spisał się Mateusz Haratyk, który był 17. na 30 km oraz 20. na 15 km Weronika Kaleta.
W snowboardowym slalomie czworo naszych reprezentantów zakończyło rywalizację na 1/8 finału. Najwyżej sklasyfikowano Marię Chyc - na 9. miejscu. 10. był Mikołaj Rutkowski, 13. miejsce zajęła Olimpia Kwiatkowska, a 16. Natasza Piwowarczyk.

W sumie w Zimowej Uniwersjadzie nasi sportowcy zdobyli 17 medali - 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. 4 medale dla naszych barw w Lake Placid wywalczyła skoczkini narciarska - Nicole Konderla, która do kraju przywozi 3 złota i srebro.

W klasyfikacji medalowej Uniwersjady Polacy zajęli 5. miejsce. Wygrali Japończycy przed Koreą Południową, Kanadą i Francją. Medale w Lake Placid wywalczyli reprezentanci 25 krajów.

Posłuchajcie dźwiękowej relacji podsumowującej start Polaków w Lake Placid.

***

Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym sprincie, drużyna panczenistek i para mieszana w skokach narciarskich ze złotymi medalami Zimowej Uniwersjady.

Nicole Konderla i Kinga Rajda ze złotem w Lake Placid, a Anna Twardosz i Paulina Cieślar zdobyły srebro w konkursie skoków dwuosobowych drużyn.

Anna Nędza-Kubiniec była 5. w biathlonowym biegu ze startu wspólnego.