Okręt bez połowy załogi

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 10:08
W reprezentacji Polski w tym sezonie zabraknie kliku czołowych siatkarek. W Grand Prix i mistrzostwach Europy nie zagra m.in. Małgorzata Glinka. Czy okręt opuści także "kapitan" Jerzy Matlak

Przegląd Sportowy: "Na takie tematy rozmawiam tylko ze swoim pracodawcą. Plotek nie zamierzam komentowaćę - mówi „PS" Jerzy Matlak. Selekcjonera reprezentacji Polski zapytaliśmy, czy to prawda, że z powodów rodzinnych jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kadry złoży dymisję na ręce prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego. O takim rozwoju wypadków mówiono bowiem w kuluarach podczas Pucharu Polski, który w weekend odbył się w Inowrocławiu. 66-letni Matlak miałby odejść ze względu na chorobę żony. Co na to władze związku?

Komentarza w sprawie unika jak ognia prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. "Być może jeszcze w tym tygodniu spotkam się z trenerem Matlakiem i wysłucham co ma do powiedzenia." Mimo krążących plotek swoją pracę kontynuuje na razie Jerzy Matlak, który jeździ po kraju i czyni przygotowania do sezonu. Niestety obecny szkoleniowiec z różnych względów nie będzie mógł skorzystać z kilku kluczowych zawodniczek. Katarzyna Skowrońska-Dolata oznajmiła, że przy Matlaku cofnęła się w rozwoju i nie zagra w kadrze, dopóki on będzie ją prowadził. Odpoczynek od gry w narodowych barwach, z różnych względów, chcą sobie zrobić: Małgorzata Glinka-Mogentale, Agnieszka Bednarek-Kasza i Mariola Zenik. Joanna Kaczor i Katarzyna Gajgał po zakończeniu ligi muszą rozpocząć leczenie.

Zdziesiątkowana kadra, podobnie jak w przypadku męskiej reprezentacji, nie wróży niczego dobrego. Czy postawiony w tak trudnej sytuacji kadrowej trener zdecyduje się na podjęcie kolejnego wyzwania, czy może wykorzysta awaryjną furtkę i z powodów osobistych zakończy współpracę z kadrą? Ewentualna rezygnacja selekcjonera najmocniej uderzyłaby w samego prezesa Przedpełsiego, który jak przysłowiowy lew bronił Matlaka po nieudanych zeszłorocznych mistrzostwach świata. My obstajemy przy swoim. Każdy dzień pracy Matlaka z reprezentacją, to dzień stracony. Najwyższa pora na zmiany.

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Matlak nadal selekcjonerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 14:00
W czwartek zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował, że Jerzy Matlak pozostanie trenerem reprezentacji kobiet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matlaka oceniono merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 20:06
Jerzy Matlak ze spokojem przyjął decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w czwartek postanowił pozostawić go na stanowisku selekcjonera żeńskiej reprezentacji.
rozwiń zwiń