Śląsk liderem przynajmniej do poniedziałku

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 03:00
Za nami siedem z ośmiu spotkań 3. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Swoje spotkania rozegrały wszystkie zespoły, które w nadchodzącym tygodniu po raz kolejny reprezentować nas będą w europejskich pucharach. Najwcześniej, bo już w piątek warszawska Legia na własnym stadionie podejmowała Górnika Zabrze. Podopieczni Macieja Skorży odnieśli drugie zwycięstwo w obecnym sezonie, a do triumfu poprowadził ich serbski duet Ljuboja-Radovic. Pozyskany latem Daniel Ljuboja zdobył dwa gole, a trzecie trafienie dołożył popularny "Miro". Jedyną bramkę dla gości zdobył Tomasz Zahorski.

W innym piątkowym spotkaniu, rozpoczynającym 3. kolejkę, Ruch Chorzów przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:1 po golu Cristiana Omara Diaza w 88. minucie. Wrocławianie po trzech kolejkach z dorobkiem siedmiu punktów prowadzą w tabeli ekstraklasy.

W sobotę komplet punktów wywalczyli także przygotowujący się do decydującej batalii o Ligę Mistrzów piłkarze Wisły Kraków. Podopieczni Roberta Maaskanta pokonali na własnym obiekcie Zagłębie Lubin 1:0. W Krakowie bohaterem pozostaje sprowadzony latem David Biton. W meczu z Zagłębiem Izraelczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy rywali Michala Hanka. Wcześniej Biton strzelał gole Widzewowi i Polonii, oba spotkania mistrz Polski zremisował 1:1.

Wydarzeniem trzeciej kolejki było jednak spotkanie w Gdańsku, które było równocześnie inauguracją PGE Areny. Na pięknym obiekcie - jednej z aren mistrzostw Europy 2012 - zasiadło ponad 34 tysiące widzów. Wśród nich osobistości ze świata polityki, znani ze swojej sympatii do Lechii - premier Donald Tusk i były prezydent Lech Wałęsa.

Zgromadzeni kibice zobaczyli ciekawe spotkanie, w którym pierwsza ze strzelania gola cieszyła się Lechia (sprowadzony latem z Holandii Fred Benson). Po przerwie goście wyrównali po golu Aleksejsa Visnakovsa. Cracovia mogła zdobyć więcej bramek, ale w drugiej połowie idealnej okazji nie wykorzystał doświadczony napastnik "Pasów" Andrzej Niedzielan.

Sporo sytuacji podbramkowych było również w Bielsku-Białej, ale piłkarze Podbeskidzia i Widzewa mieli problemy ze skutecznością. Dla łodzian to już trzeci remis w obecnych rozgrywkach - wcześniej 1:1 z Wisłą Kraków i 1:1 z Górnikiem Zabrze.

W pozostałych spotkaniach Polonia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 2:0, a Jagiellonia zremisowała z Koroną Kielce 1:1. Ostatnie spotkanie 3. koleki, w którym GKS Bełchatów podejmie poznańskiego Lecha zostanie rozegrane w poniedziałek.

Marek Dziadukiewicz

W piątkowym spotkaniu Legii z Górnikiem Zabrze pierwsze gole w oficjalnym meczu Legii strzelił Danijel Ljuboja.

Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Cracovią Kraków 1:1 w pierwszym meczu rozgrywanym na nowym obiekcie - PGE Arena.

ŁKS Łódź jest jedyną drużyną w T-Mobile Ekstraklasie, która w pierwszych trzech kolejkach nie zdobyła punktów.