X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Aktualności" radiowej Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – media

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 08:30
Dziennikarze radiowej Czwórki z redakcji "Aktualności" odebrali w czwartek 7 grudnia główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. Oceniane w nim były najlepsze materiały podejmujące tematykę projektów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli m.in. w programie Erasmus+.
Na zdj. od lewej: szef redakcji Wiadomości Czwórki Paweł Malinowski i serwisantki: Anna Jabłońska i Ola Żaczek
Na zdj. od lewej: szef redakcji „Wiadomości” Czwórki Paweł Malinowski i serwisantki: Anna Jabłońska i Ola ŻaczekFoto: czwórka/PR

Do konkursu Czwórka zgłosiła cykl materiałów, który emitowany był w serwisach informacyjnych 15 września w ramach „Tematu dnia”. Reporterzy stacji – Anna Depczyńska, Mateusz GołębiewskiMarek NowackiMaciek Oswald – rozmawiali m.in. z osobami, które wyjechały na wymianę w ramach program Erasmus+; sprawdzali, jak poradzić sobie finansowo na takim wyjeździe; na jakim etapie studiów najlepiej wyjechać; a także jakie są najpopularniejsze kierunki wyjazdów polskich studentów.

Ale Erasmus+ to nie tylko wyjazdy studenckie, ponieważ na wymianę jeżdżą też młodsi ludzie. Dlatego reporterzy Czwórki rozmawiali z uczniami szkół ponadpodstawowych. W "Wiadomościach" poruszyliśmy tez temat wyjazdów na Erasmusa dla Młodych Przedsiębiorców. Korzystać oni mogą z praktyk i staży w zagranicznych firmach – wyjaśnia Paweł Malinowski, kierownik redakcji.

Radiowa Czwórka najpełniej omówiła antenowo to, co młodych ludzi zastanawia przed podjęciem decyzji o wyjeździe na Erasmusa – wyjaśnia werdykt jury jego członek – Krzysztof Szwałek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

"Temat Dnia" to cotygodniowy cykl materiałów reporterskich emitowanych w każdy piątek w radiowej Czwórce. Wybieramy jeden temat, który jest realizowany bardzo szczegółowo – przygotowywanych jest nawet 10 materiałów reporterskich.  W "Wiadomościach" mówimy o edukacji, rozwijaniu swoich pasji, ekologii, sporcie, nie są nam obce też trudne tematy takie, jak przemoc czy uzależnienia z jakimi borykają się młodzi ludzie – dodają nagrodzeni dziennikarze.

Gala wręczenia nagród odbyła się 7 grudnia w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

***

Konkurs EDUinspiracje – Media adresowany jest do dziennikarzy, którzy w inspirujący sposób przedstawiają programy i inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, pełniącą rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+. W tegorocznej edycji oceniane były materiały, których tematyka dotyczyła działań podejmowanych m.in. w ramach programów: Erasmus+, eTwinning, Eurodesk, Europass, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Materiały oceniane były w kategoriach: „Unijne projekty edukacyjne – odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi współczesna Europa”; "Przekraczanie granic – zagraniczne wyjazdy w celach edukacyjnych"; "Projekty edukacyjne w reportażach".

Patronat nad konkursem objął magazyn Press, a w jury zasiedli m.in. członek zarządu FRSE Anna Salamończyk-Mochel, prof. Dariusz Rott, redaktor naczelny „Europy Dla Aktywnych” Krzysztof Szwałek oraz dziennikarz Marek Zając.

mat. pras./ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak