Polskie Radio
Section05
Maciej Oswald

"Najbardziej sprytni mają już zaplanowane wakacje"

- Oferty "first minute" są po pierwsze tańsze. Po drugie, w lipcu i sierpniu, kiedy większość z nas wyjeżdża, nie ma ofert "last minute", czyli klient musi rezerwować to, co jest dostępne. Rezerwując wcześniej jest szeroki wybór kierunków, terminów, zakwaterowania, no i przede wszystkim duży pakiet dodatków - mówiła Marzena Jarnot z firmy Fly.pl.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże psychologia Maciej Oswald Piotr Firan

Dziennikarze Czwórki nagrodzeni w konkursie EDUinspiracje

Dziennikarze radiowej Czwórki z redakcji "Aktualności" odebrali w czwartek 7 grudnia główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. Oceniane w nim były najlepsze materiały podejmujące tematykę projektów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli m.in. w programie Erasmus+.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka konkurs Maciej Oswald Anna Depczyńska Mateusz Gołębiewski Marek Nowacki

Wybuchy atomowe. Jakie są ich skutki?

Sierpień to miesiąc rocznic zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki podczas II wojny światowej. W historii dokonano łącznie prawie 2500 prób wybuchu bom atomowych. - Hiroszima i Nagasaki to były wybuchy militarne, w wyniku których zginęły setki tysięcy osób - przypomina w Czwórce Dariusz Aksamit, doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nagasaki Japonia bomba atomowa środowisko II wojna światowa Maciej Oswald Patryk Kuniszewicz