Co dzisiaj wpływa na sukces muzyka? Czy muzyka sama się broni? - Debata w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 10:14
Muzyka to coś więcej niż tylko melodia i rytm. Dzięki niej nasze życie staje się ciekawsze, barwniejsze i pełniejsze. Jaką zatem rolę odgrywa ona w społeczeństwie? A jaką ludzie ją tworzący? Tego dotyczyła muzyczna debata Czwórki, która odbyła się we wtorek 19 grudnia o godz. 11.00.
Audio
  • Debata w radiowej Czwórce. Prowadzący: dziennikarze Czwórki Katarzyna Dydo i Damian Sikorski
Debata muzyczna w Czwórce
Debata muzyczna w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sukces, jak powiadają, ma wielu ojców – a jak jest z sukcesem w branży muzycznej? Czy jest to zasługa artysty, jego ekspresji i talentu? A może zależy to od umów, które zawiera w jego imieniu manager? Jaką funkcję w karierze muzyka pełni producent? Wreszcie, czy chodzi tylko o muzykę? Czy może fanów i słuchaczy bardziej interesują anegdoty z prywatnego życia artysty, niż jego twórczość? Czy praca w branży muzycznej wymaga publicznego dzielenia się historiami o sobie? O tych i wielu podobnych tematach rozmawiali Damian Sikorski i Katarzyna Dydo podczas wtorkowej debaty zatytułowanej "Co dzisiaj wpływa na sukces muzyka? Czy muzyka sama się broni?".

Gośćmi w studiu Czwórki byli: Bovska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, Kuba Płucisz – założyciel i kompozytor zespołu Ira, obecnie żyjący i tworzący w Holandii, Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent muzyczny, posiadający na swoim koncie platynowe i złote płyty za współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz i Moniką Brodką, Justyna Milkiewicz – Formusic Management – menadżerka m.in.: Mariki, Kari, Linii Nocnej, Spinache’a i FAIR PLAY QUARTET, Maciek LEX Kasprzyk – DJ, dziennikarz muzyczny Czwórki, Rafał Malicki – kompozytor i producent muzyczny oraz Yuuki, czyli Katarzyna Wypchło – pianistka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W debacie brała udział publiczność – młodzi artyści z projektu "Będzie Głośno".

Streaming z debaty Czwórki dostępny był m.in. na stronie www.czworka.online.

mat.pras./ac/kh

Czytaj także

Miło było, czyli koncert Mery Spolsky w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 20:00
Autorka przeboju "Miło Było Pana Poznać" wystąpiła w audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!" w listopadzie 2017 roku. Jak wyglądał ten występ?
rozwiń zwiń