Piknik Naukowy 2018. Czwórka na PGE Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:16
W sobotę odbył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasłem tegorocznej odsłony był "Ruch".
Audio
  • Jurand Słoniewicz, student fizjoterapii na warszawskiej AWF o tym, jak technologia może pomóc w optymalizacji naszych treningów (Rozbiegani/Czwórka)
  • Dariusz Gierczuk z AWF w Białej Podlaskiej, kierownik laboratorium psychomotoryki opowiada o sprzęcie dla zawodowców w sporcie, który bada szybkość reakcji (Rozbiegani/Czwórka)
  • Maciej Sukiennik o treningu przygotowującym do biegów przełajowych (Rozbiegani/Czwórka)
  • Maciej Oswald relacjonuje Piknik Naukowy 2018. Monika Aksamit-Koperska o grze terenowej na PGE Stadionie Narodowym (W to mi graj/Czwórka)
  • Dominika Klimek z żółtym mikrofonem Czwórki na PGE Narodowym. Karolina Madrak o tym jak „dotknąć” rozwiązań przyszłości (Hotspot/Czwórka)
  • Dziennikarka Czwórki Anna Hardej na Pikniku Naukowym. Co w tym roku przygotowało Studenckie Koło Astronautyczne? (Hotspot/Czwórka)
  • Oliwia Olczyk na 22. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (Stacja nauka/Czwórka)
Czwórka na Pikniku Naukowym 2018
Czwórka na Pikniku Naukowym 2018Foto: Robert Gardziński

czworka piknik naukowy 2017 hotspot 663x365.jpg
Piknik naukowy 2017. Działo się w Czwórce!

Na pierwsze sobotnie relacje z tego wyjątkowego wydarzenia zaprosiliśmy w audycji "Rozbiegani", po godz. 10.05. W audycji rozmawialiśmy m.in. z ekspertami z warszawskiej AWF, którzy opowiedzieli nam o biegach przełajowych. Plenerowe studio Czwórki odwiedzili: biegacz Maciej Sukiennik oraz Jurand Słoniewicz i Dariusz Gierczuk z namiotu AWF.

Plenerowa audycja "Rozbiegani" z Pikniku Naukowego 2018 >>>

Nadchodzący Piknik Naukowy poświęcony był zagadnieniu ruchu i wszystkiemu, co z nim związane. Podczas tegorocznej imprezy na PGE Narodowym na gości czekało wiele niesamowitych pokazów i eksperymentów. 

Na stanowisku Czwórki, w specjalnej Strefie relaksu przygotowujemy dla odwiedzających konkursy ruchowe, quizy, krzyżówki tematyczne związane z hasłem tegorocznego Pikniku. Było to m.in. przedstawianie ruchem tytułów filmów, książek, animowanie znanych bohaterów filmowych, czy gra w bierki. 

O godzinie 11.00 wystartował Turniej Futbolu Stołowego, czyli popularne "Piłkarzyki". Mogliśmy spróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym mistrzem gry.

O godz. 16.00 w plenerowym studiu pojawił się nasz gość specjalny, DJ, muzyk Kuba Sojka >>> To doświadczony producent i live performer. Na warsztatach pokazał co można zrobić z dźwiękiem, gdzie szukać nowych brzmień, jak kreować barwę i nastrój muzyki i jak, nieraz w bardzo prosty sposób, wzbogacać nagrania. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny muzyki elektronicznej podzieli się z Wami sekretami swojej twórczości.

***

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. 

mat. pras./kd/bch/ac


zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piknik Naukowy

Czytaj także

22. Piknik Naukowy. Czym zaskoczą nas artyści z ASP?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 12:52
Tematem tegorocznego wydarzenia jest "ruch". Na błoniach Stadionu Narodowego pojawi się m.in. reprezentacja stołecznej Akademii Sztuk Pięknych. Będzie tam można zobaczyć m.in. maszynę Goldberga czy urządzenia, służące do utrzymania równowagi.
rozwiń zwiń