Up To Date 2019. Wiemy, kto wystąpi we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 20:30
Dzięki współpracy Up To Date Festival i Łomża Jasne Pełne, klimat znany dotąd jedynie z Białegostoku poczujemy również we Wrocławiu. 27 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne - zupełnie nowa, całodniowa, eksportowa formuła z instalacjami nawiązującymi do dziesiątych urodzin festiwalu.
Syny
SynyFoto: mat. pras./Jakub Knera

Up To Date 1200 artyści.JPG
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018 >>>

Prezentujemy komplet artystów, którzy 27 kwietnia br. wystąpią podczas Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne we Wrocławiu. 

MALUSZEK I ROOMROOM 

Maluszek to instalacja, która towarzyszyła festiwalowi od samego jego początku festiwalu. Co roku zmienia stylistykę, ewoluuuje razem z festiwalem i nosi ślady zębów czasu. We Wrocławiu pojawi się także RoomRoom - magiczny świat koloru i abstrakcji, w którym będzie można się rozgościć, korzystając z walorów wrażeniowych wnętrza.

DAYTIME DANCING

W ciągu dnia o właściwy nastrój w czasie Daytime Dancing zadba Komitet Obrony Disco. Współtworzą go Pitti Schmitti i Kovvalsky, czyli dwójka DJ-ów,, prezentujących szerokie muzyczne spektrum swoich zainteresowań, podróżując po całej Polsce i nie tylko. Ich sety, które charakteryzuje wrażliwość i radość, są pełne klasyki disco, italo disco, house’u rodem z Paradise Garage, electro, a nawet techno. 

UTD 2018 D1 Karpinski Krzysztof 1200 podsum.jpg
Czwarta scena Czwórki na Up To Date 2018. Tak się bawiliśmy >>>

PIERWSZY WROCŁAWSKI SALON AMBIENTU

W trakcie Pierwszego Wrocławskiego Salonu Ambientu zabrzmi muzyka artystów dobrze znanych ambientowej publiczności. Giulio Aldinucci to autor od lat eksperymentujący ze zjawiskami ze sfer elektroakustyki i dźwiękowych przestrzeni. Na tej samej scenie wystąpi także Piotr Michałowski – producent muzyczny skupiony na technicznych aspektach procesu twórczego oraz na samych narzędziach, które często są dla niego inspiracją. Piotr tworzy od kilkunastu lat, a koncertuje od 2008 roku, głównie pod pseudonimem Nmls. PWSA to również występ "sekretnego gościa".

Grafika mat. pras. Grafika mat. pras.

SCENA POZDRO TECHNO I SCENA BEATS

Te dwie sceny to bez wątpienia wizytówki Up To Date Festiwalu. Ich wrocławska odsłona przyniesie występy następujących artystów:

BEATS:

·         IC3PEAK – spektakularny, niezwykle popularny pomysł muzyczny łączący w sobie mroczną stylistykę dark popu z chwytliwymi tekstami i charakterystycznym, wysokim głosem wokalistki. Wszystko to przeplecione jest taneczną, intensywną rytmiką.

·         Gábor Lázár LIVE – jego „Death Of Rave” w kolaboracji z Russellem Haswellem oraz Markiem Fellem został uznany przez „Rolling Stone” za jeden z najlepszych albumów.

·         Syny – duet Piernikowski – Jankowiak – ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym.

·         Czeluść – ich występy słyną z niekonwencjonalnego dla didżejskiego świata kontaktu z publicznością.

·         Young Majli b2b PLAL – czyli Marta Malinowska (Young Majli) i Jakub Walczak (PLAL) – wspólnie na jednej scenie. Nowe brzmienia klubowe o basowym charakterze i dynamiczna selekcja brzmień z całego globu.

·         Gabba Tallion – "dogrzewkę" w tempie 160-200 bpm poprowadzi czterech reprezentantów Gabba Tallionu. Aby przetrwać tę ostatnią prostą, należy porządnie zawiązać buty…

POZDRO TECHNO:

·         Lag – swoją coraz większą popularność zawdzięcza ogromnej i bezwzględnej muzycznej determinacji. To zdecydowanie ktoś, kogo warto wysłuchać. 

·         Michał Wolski LIVE – twórca skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno, ambient i eksperymentalnej. Związany z uznanymi na świecie wytwórniami muzycznymi. Tworzy solowo, jak również w projektach kolaboracyjnych. W swojej pracy artystycznej korzysta z przeróżnych technik eksperymentalnych, włączając pracę z osobiście projektowanymi syntezatorami modularnymi. Obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie muzyki techno w Polsce.

·         Chino LIVE – sprawia, że maszyny śpiewają surowo. Wszystko po to, by, jak sam mówi, „dogłębnie dotknąć naszej duszy”.

·         Dtekk – to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej zaś – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna.

·         Aksamit – wrocławska DJ-ka, rezydentka Projektu Pralnia, współzałożycielka projektu Affekt. Uwielbia grać z czarnych płyt, a jej największą inspiracją są działania włoskiej sceny muzycznej. W jej kompozycjach usłyszycie hipnotyzujące dźwięki od ambientu po deep techno.

Wszyscy artyści Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne zostali tym samym ogłoszeni. Oprócz nich we Wrocławiu pojawi się także skrzynka na listy. Przygotowujcie już adresy swoich babć, bowiem po raz pierwszy w tym roku uruchomimy akcję "Wyślij pocztówkę do Babci"! 

ZOBACZ TAKŻE Niespodzianka Up To Date Fastival. Warm Up To Date we Wrocławiu >>>

mat. pras./kd

Czytaj także

Jesień w klubie Szpitalna 1

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 10:18
Jesień bez kompromisów. Szpitalna 1 przedstawia plany na nadchodzące miesiące.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pogłos" pamięci Nipseya Hussle'a

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 22:00
- Utwór Jay-Z i Kanye Westa "Murder to Excellence", który wybrałem na początek naszego spotkania, opisuje to, czym chciałbym się dziś zająć - opowiada Jakub Chuptyś.
rozwiń zwiń