Młodzi na start! Polskie Radio uruchamia Akademię Radiową

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 11:00
Od sztuki zadawania pytań, poprzez zajęcia z logopedą, po warsztat montażu dźwięku. W Polskim Radiu rusza Akademia Radiowa dla studentów i absolwentów szkół wyższych! Rekrutacja na kolejną edycję kursów zostanie ogłoszona w połowie października. 
logo Akademii Radiowej
logo Akademii Radiowej Foto: Paweł Woźniak / Polskie Radio

Nie boisz się trudnych pytań - i tym bardziej - jeszcze trudniejszych odpowiedzi? Masz w sobie zacięcie montażysty? A może marzysz o tworzeniu reportaży? Polskie Radio zaprasza studentów i absolwentów na warsztaty w Akademii Radiowej! To specjalne kursy dla dziennikarzy, reporterów, realizatorów i wydawców.


Misja

– Akademia Radiowa powstała wraz z potrzebą zapewnienia kadry dziennikarskiej na najwyższym poziomie warsztatowym, językowym i merytorycznym oraz ze względu na misję nadawcy publicznego. Akademia stwarza możliwość młodym, ambitnym i zdolnym ludziom realizowania ich powołania dziennikarskiego – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Polskiego Radia.


W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia
prezes agnieszka kaminska 1200.jpg
W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Nauka w Akademii Radiowej rozpocznie się jesienią, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji najnowocześniejsze studia nagraniowe i realizatorskie oraz narzędzia do cyfrowej realizacji, produkcji i emisji dźwięku. Tematycznie sprofilowane zajęcia będą prowadzić doświadczeni dziennikarze radiowi, realizatorzy oraz wybitni specjaliści ze świata nauki i mediów.

Zgłoszenia będą przyjmowane na jeden z trzech kursów: dziennikarza/reportera radiowego, wydawcę lub realizatora dźwięku. Program każdego z kierunków obejmuje zarówno wykłady, jak i warsztaty umożliwiające zdobycie umiejętności niezbędnych w pracy radiowca. Jeden kurs to ok. 100 godzin zajęć.


Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne/ Polskie Radio 


Co w programie?

Rekrutacja do Akademii Radiowej rozpoczyna się w połowie października. Zajęcia są podzielone w bloki tematyczne: "Mikrofonowy start" – zajęcia z poprawności językowej i praktyczne warsztaty z logopedą, "ABC pracy reportera radiowego i redagowania serwisów informacyjnych", "Sztuka zadawania pytań w pracy dziennikarza/reportera", "Warsztaty obróbki dźwięku" – nauka systemów związanych z realizacją programu oraz ćwiczenia w studiu radiowym z montażu radiowego i technik nagrywania. Nie zabraknie też wiadomości o prawie autorskim i etyce zawodowej.

Wkrótce rusza Akademia Radiowa Wkrótce rusza Akademia Radiowa/ shutterstock

Mentorzy

Wszystkie zajęcia będą się odbywały w budynkach Polskiego Radia – w wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie salach szkoleniowych i studiach oraz w pracowni komputerowej. Szkolenia poprowadzą doświadczeni trenerzy – wielu z nich to byli lub obecni pracownicy Polskiego Radia. 

Wkrótce rusza Akademia Radiowa Wkrótce rusza Akademia Radiowa/ shutterstock

 
Kto może wziąć udział?

Akademia Radiowa czeka na studentów przynajmniej 3 roku studiów licencjackich oraz na absolwentów różnych kierunków wyższych uczelni. Większość zajęć zaplanowano w formie praktycznych warsztatów, w maksymalnie 6-osobowych grupach. Wkrótce szczegóły dotyczące zgłoszeń!


Zobacz więcej na temat: radio radiotechnika

Czytaj także

Szansa dla młodych i zdolnych. Polskie Radio uruchamia Akademię Radiową

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 02:54
Akademia Radiowa to pierwsza seria specjalistycznych kursów Polskiego Radia, kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. Jak podkreśla prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, nacisk położony będzie na praktykę warsztatową. 
rozwiń zwiń