Polskie Radio
Section05
media publiczne

Sprawa szefa KRRiT. "Kto łamie prawo, ponosi konsekwencje"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie działań Macieja Świrskiego. Powodem jest nieprzekazanie 70 mln zł z opłat abonamentowych Polskiemu Radiu. - Ktoś, kto łamie prawo, ponosi konsekwencje - chwali działania organów ścigania Bogdan Zdrojewski z KO. - Prokuratura działa dziś na polityczne zamówienie rządzących - komentuje poseł PiS Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  KRRiT Maciej Świrski prokuratura POLSKA media publiczne

Trzęsienie ziemi w KRRiT? "To może trwać miesiącami"

- W momencie postawienia w stan oskarżenia Maciej Świrski będzie zawieszony, co oznacza, że nie będzie mógł brać udziału w pracach KRRiT i ta, zamiast pięciu, będzie miała czterech członków - powiedział w Polskim Radiu 24 konstytucjonalista prof. Marek Chmaj, wyjaśniając konsekwencje postawienia szefa KRRiT przed Trybunałem Stanu. Zaznaczył, że od złożenia w Sejmie wniosku do ewentualnego wydania wyroku przez TS mogą minąć nawet dwa lata.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Stanu media media publiczne Polskie Radio 24 KRRiT

Trybunał Stanu dla szefa KRRiT? Jest głos konstytucjonalisty

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w Sejmie są zbierane wnioski o Trybunał Stanu dla przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. - Została uruchomiona procedura związana z osądzeniem urzędnika - mówi konstytucjonalista, prof. Marek Chmaj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Maciej Świrski Bartłomiej Sienkiewicz KRRiT Sejm media publiczne Trybunał Konstytucyjny prawo

POLSKIE RADIO 24 KRRiT blokuje pieniądze. "Świrski nie rozumie swojej roli"

- KRRiT od lat ściga ludzi, którzy nie płacą abonamentu. Z drugiej strony nie chce tych pieniędzy wypłacić spółkom medialnym, na które te środki są zbierane. To jest świat absurdu - mówił w Polskim Radiu 24 były członek KRRiT Krzysztof Luft. Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski nie przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu środków należnych z abonamentu radiowo-telewizyjnego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media media publiczne abonament rtv abonament POLSKA społeczeństwo

Do szczęścia mimo przeciwności. "Lepszy świat" Ewy Michałowskiej

"Lepszy świat" to reportaż z lat 90. XX wieku autorstwa Ewy Michałowskiej, ukazujący różne aspekty życia ludzi upośledzonych umysłowo i jest efektem wieloletniego poznawania tego środowiska. To wielokrotnie nagrodzony dokument pozwalający w szczególny, miejscami niemal intymny sposób, przyjrzeć się życiu osób o szczególnych potrzebach. Gośćmi audycji są Ewa Szałkowska, reżyser dźwięku z Teatru Polskiego Radia i Wiesław Paszta, wieloletni partner Ewy Michałowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reportaż media publiczne niepełnosprawność

Przyszłość mediów publicznych. Apel do szefa KRRiT

17 regionalnych rozgłośni publicznego radia "solidarnie i w porozumieniu" apeluje do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o natychmiastowe przywrócenie wypłat pochodzących z opłat abonamentowych. Podkreślono, że publiczne pieniądze przeznaczone na realizację misji publicznej radia powinny trafić bezpośrednio na konta spółek radiowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio radio media publiczne Maciej Świrski KRRiT media dziennikarstwo krs