Polskie Radio
Section05
media publiczne

Złote Mikrofony Polskiego Radia. Prezes Agnieszka Kamińska: to wyjątkowa nagroda

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że najważniejsze nagrody publicznego radia, Złote Mikrofony, są przyznawane profesjonalistom przez profesjonalistów. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie we wtorkowy wieczór odbyła się Gala wręczenia nagród.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio media publiczne media POLSKA Agnieszka Kamińska

97-lecie Programu 1 Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: media publiczne są istotnym elementem suwerennej polityki

97 lat temu - 18 kwietnia 1926 r. - rozpoczęła regularną emisję pierwsza polska stacja radiowa - dziś Program 1 Polskiego Radia. O godz. 17.00 w eter popłynęły słowa spikerki Janiny Sztompkówny: "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480". - Media publiczne, w tym Polskie Radio, są niezbywalnym, niesłychanym elementem prowadzenia przez państwo polskie własnej polityki, polityki suwerennej - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański historia Polski Polskie Radio media media publiczne dziennikarstwo

97-lecie Programu 1 Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: media publiczne są istotnym elementem suwerennej polityki

97 lat temu - 18 kwietnia 1926 r. - rozpoczęła regularną emisję pierwsza polska stacja radiowa - dziś Program 1 Polskiego Radia. O godz. 17.00 w eter popłynęły słowa spikerki Janiny Sztompkówny: "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480". - Media publiczne, w tym Polskie Radio, są niezbywalnym, niesłychanym elementem prowadzenia przez państwo polskie własnej polityki, polityki suwerennej - ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański historia Polski Polskie Radio media media publiczne dziennikarstwo Polskie Radio 24 POLSKA W POLSKIM RADIU

Polskie Radio pozywa tygodnik "Newsweek" i jego redaktora naczelnego

Polskie Radio S.A. pozywa niemieckiego wydawcę  tygodnika "Newsweek" - Ringier Axel Springer - oraz jego redaktora naczelnego Tomasza Sekielskiego za kłamliwą i haniebną wobec Polskiego Radia publikację z dnia 14 marca 2023 r. - Polskie Radio nie może się godzić na takie szkalowanie dobra instytucji, godności pracowników, współpracowników i ich rodzin. Nie może się godzić na używanie określenia "szczujnia" - powiedziała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne społeczeństwo Polskie Radio

PR24 Lichocka broni Polskiego Radia i TVP: prostują kłamstwa mediów służących PO

W dużym stopniu media publiczne prezentują poglądy różnych stron - podkreśliła w Radiu Wrocław poseł Joanna Lichocka (PiS). Jej zdaniem, z powodu silnego konfliktu politycznego i silnego zaangażowania mediów służących PO, te publiczne „stoją na drugim biegunie i prostują kłamstwa”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Rada Mediów Narodowych społeczeństwo Joanna Lichocka

PR24 "Naganne i niebezpieczne". Paweł Sałek krytykuje ataki na media publiczne

- Polska jest wolnym krajem, każdy ma prawo wypowiedzi, ale osoby wykonujące zawód zaufania publicznego, jak dziennikarze, powinni mieć swobodę kształtowania swojej pracy i wypowiedzi, oczywiście, w granicach prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Paweł Sałek, komentując oświadczenie Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Rada Mediów Narodowych społeczeństwo Paweł Sałek

Ataki polityków PO na media publiczne. Antoni Macierewicz: ich zaplecze się tego domaga

- Platforma Obywatelska próbowała zlikwidować media publiczne już wtedy, kiedy rządziła poprzednio, ten program już wtedy był realizowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz. - Widać, że ich zaplecze polityczne ciągle się tego domaga, jest to rzecz najważniejsza do zrealizowania, warunek wsparcia dla Tuska - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz polityka Platforma Obywatelska opozycja wybory w Polsce media publiczne media Katarzyna Gójska

Stanowczy sprzeciw wobec ataków na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Jest stanowisko Rady Mediów Narodowych

Rada Mediów Narodowych wydała stanowisko w sprawie agresji wobec mediów publicznych. Rada podkreśla w nim, że "w ostatnich tygodniach, na skutek działań polityków opozycji oraz zaangażowanych po ich stronie mediów, nasiliły się ataki na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Mają one charakter gróźb karalnych, zastraszania, zniewag i aktów niszczenia mienia".
Zobacz więcej na temat:  agresja Rada Mediów Narodowych media dziennikarze społeczeństwo media publiczne Polskie Radio 24 POLSKA

PR24 Tusk znów mówi o TVP. Dr Kawęcki: opozycji nie chodzi o rozwój mediów publicznych, a o ich upartyjnienie

- Próba przywrócenia pluralizmu medialnego, podjęta w ostatnich latach, nie do końca jest po myśli opozycji, która chce mieć monopol na przekaz - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki komentując wypowiedź Donalda Tuska o TVP. Jak mówił, opozycji nie chodzi o rozwój mediów publicznych, ale o ich "upartyjnienie, przejęcie, daleko idącą ingerencję, ręczne sterowanie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja media media publiczne wybory w Polsce Donald Tusk Magdalena Złotnicka

PR24 Stanisław Wróbel: nie zauważyłem, by Stefan Wilmont sięgał po jakiekolwiek media

- Myślę, że polacy są na tyle mądrzy, że są w stanie odsiać te propagandowe plewy od tego, z czym naprawdę mielismy do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP.Info Robert Knap komentując słowa Borysa Budki odnoszące się do wyroku za zabójstwo Pawła Adamowicza. - Czy ktoś gdzieś powiedział, albo pojawiła się w przestrzeni publicznej sytuacja, że ten człowiek sięgał po jakiekolwiek media? Ja nie zauważyłem takiej chwili - dodawał zaś Stanisław Wóbel z Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Borys Budka Magdalena Złotnicka Paweł Adamowicz

TYLKO U NAS Postawa PO wobec mediów publicznych. Teraz atakują dziennikarzy, kiedyś tworzyli "monopol na prawdę"

Platforma Obywatelska chce likwidować TVP Info i opiera swoją kampanię na atakowaniu mediów publicznych. Politycy tej formacji zarzucają dziennikarzom "służalczość i manipulacje". Jak jednak wyglądała sytuacja, gdy sami sprawowali władzę? Nasi rozmówcy przyznają zgodnie, że PO dążyła do podporządkowania sobie wszystkich środowisk medialnych i stworzenia przychylnego radiowo-telewizyjnego monolitu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska media publiczne dziennikarze polityka