Błażej Hrapkowicz nagrodzony na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 10:50
Po raz 13. przyznano Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W kategorii krytyka filmowa nagrodzono naszego redakcyjnego kolegę Błażeja Hrapkowicza. Statuetki zostały wręczone podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Błażej Hrapkowicz, od lat związany z Czwórką, jest laureatem 13. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa
Błażej Hrapkowicz, od lat związany z Czwórką, jest laureatem 13. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa Foto: Czwórka

W Gdyni, po raz 13., Polski Instytutu Sztuki Filmowej przyznał nagrody. Wśród laureatów znalazł się Błażej Hrapkowicz, który otrzymał statuetkę w kategorii krytyka filmowa "za rzetelność, poczucie humoru i atrakcyjność przekazu". 


Posłuchaj
01:06 Czwórka/Wiadomości - hrapkowicz 22.09.2021.mp3 Błażej Hrapkowicz wśród laureatów 13. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (Czwórka/Wiadomości)

 

- Zawsze uważałem, że krytyka filmowa może być jakościowa, merytoryczna i jednocześnie atrakcyjna. Efektowność przekazu była dla mnie bardzo ważna. Jest to zawód interdyscyplinarny. Jest wiele sposobów, żeby go uprawiać i wiele form, w ramach których można się krytyką filmową zajmować - mówił tuż po otrzymaniu nagrody Błażej Hrapkowicz. - To jest słowo pisane, które nadal powinno mieć swoje miejsce, ale to są również formy audiowizualne - radio i telewizja, czyli dwa moje główne media. Te dwie nagrody, które udało mi się w moim życiu zawodowym dostać, czyli Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla wyróżniających się młodych krytyków filmowych i Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to dla mnie ogromne wyróżnienie.


kamera film reżyser 1200.jpg
Polskie kino w Gdyni. Ostatnie przygotowania do festiwalu

Posłuchaj także:

W Gdyni nagrodzono również m.in. w kategorii wydarzenie filmowe wystawę "Wajda" prezentowaną w 2019 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie. Za najlepsze kino uznano kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, za najlepszą książkę o tematyce filmowej książkę "1000 filmów, które tworzą historię kina" autorstwa Piotra Kletowskiego. Za najbardziej udaną promocję polskiego kina nagrodzono kampanię oscarową filmu "Boże Ciało" Jana Komasy.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!


***

wiadomości/aw