Euro 2012 na antenie Czwórki: w Polsce i na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 12:00
Będziemy śledzić to, co dzieje się nie tylko na stadionach, ale także poza nimi. Czeka nas moc emocji oraz sportowych wrażeń. A to, co dzieje się do piątku na Ukrainie, relacjonuje dla Was nasz specjalny korespondent Patryk Kuniszewicz.

Dowiedz się także o atrakcjach zwiazanych z Euro 2012 na antenie radiowej Jedynki oraz Trójki.

Patryk Kuniszewicz przemierza Kijów wszerz oraz wzdłuż i oczami kibica, ale także zwykłego turysty, przygląda się stolicy Ukrainy. Swoją wyprawę relacjonuje w audycji "W cztery oczy” od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00.

W poniedziałek sprawdziliśmy już, gdzie znajduje się Centrum Kijowa i jakie są symbole stolicy. Warszawa ma swoją syrenkę, a Kijów? Zobacz artykuł: W Kijowie już widać Euro 2012 na ulicach.We wtorek delektowaliśmy się potrawami, przygotowywanymi dla gości podczas Euro 2012, m.in. barszczem ukraińskim. Przyglądaliśmy się także menu piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Zobacz artykuł: Czwórka na Ukrainie: "kiełbasę mają lepszą".

W środę zbadamy Schevczenków, tego od książek i tego od piłki, i sprawdzimy, jakie jeszcze towary eksportowe mają Ukraińcy, a w czwartek przyjrzymy się cerkwiom, obyczajowości ukraińskiej i spróbujemy odwiedzić wszystkie miasta-gospodarzy: Lwów, Kijów, Charków, Donieck. W piątek zaś będziemy przeżywać ceremonię otwarcia Euro 2012, ale tez wybiegniemy w przyszłość i postaramy się ocenić, co Ukraińcom zostanie po mistrzostwach. Sprawdzimy również ceny hoteli, najlepsze potrawy i transport w czasie imprezy.

Zobacz serwis specjalny, poświęcony Euro 2012!

Ale to przecież nie wszystko, bowiem 8,12,15 i 29 czerwca w całości rozgrywkom na Euro 2012 poświęcone będą czwórkowe "Poranki”. Goście i dziennikarze w rozmowach oraz relacjach reporterskich przedstawiać będą tegoroczne mistrzostwa od strony sportowej, społecznej, kulturowej, organizacyjnej, a także finansowej.

W "Stacji Kultura” odwiedzimy natomiast Strefę kibica i codziennie będziemy zdawać Wam relacje z wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Polsce. Zajrzymy m. in. na międzynarodową wystawę prezentującą prace o tematyce sportowej pt. "Sport w sztuce", do Muzeum PRL-u z  wystawą "Do przerwy 0:1", a także na piknik "Warszawscy sportowcy". Powiemy także o "Akcji Boniek", czyli rekonstrukcji meczu Polska-Belgia sprzed 30 lat na wielkim ekranie w centrum Barcelony, autorstwa szwajcarskiego artysty Massimo Furlana.

Z kibicami, zarówno w Polsce, jak też na Ukrainie, rozmawiać będziemy w audycji "Pod lupą”. Dowiemy się więcej m.in. o warunkach pobytu turystów i kibiców, możliwości sprawnego poruszania się po miastach-gospodarzach Euro 2012, komunikacji krajowej i międzynarodowej, punktach doraźnej pomocy medycznej oraz placówkach informacji turystycznej w Polsce i na Ukrainie, a także o wielu innych rzeczach, których nie znajdziemy w oficjalnych informatorach.

Pokażemy także Euro od trochę innej strony. Rozmawiać bowiem będziemy m.in. o tym, jak należy zachowywać się w tłumie, o ludzkich reakcjach w niespodziewanych i nieznanych sytuacjach, o radzeniu sobie w komunikacji z gośćmi z innych krajów, a także o otwartości oraz przełamywaniu barier przed spotkaniami z obcymi. 11 czerwca gościem audycji "Na cztery ręce" będzie Mirosław Zajdel z Akademii Górniczo-Hutniczej, laureat Studenckiego Nobla, który dziś pracuje nad modelowaniem zachowania panikującego tłumu. 18 czerwca dowiemy się z kolei, co może wynikać z dzielących fanów futbolu z całego globu różnic kulturowych, gdy przyjdzie im spotkać się w jednym zakątku świata.

Pasjonatów nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza w sporcie, zapraszamy do "Czwartego wymiaru", w którym zaprezentujemy m. in. sprzęt wykorzystywany przy organizacji sportowych imprez czy nadawaniu międzynarodowych transmisji.

Sporo także będzie działo się w weekendy. W "Kontrkulturze" pojawią się informacje, zapowiedzi i zaproszenia na imprezy kulturalne w miastach polskich oraz ukraińskich, zaplanowane na czas Mistrzostw; w "Hyde Parku" czekają nas rozmowy z wolontariuszami Euro 2012, m.in. o ostatnich przygotowaniach, ale zaprezentujemy także Vedemecum Kibica. Z audycji "Co Was kręci"  dowiedzieć się będzie można wszystkiego o atrakcjach turystyczno-rekreacyjnych w Polsce i na Ukrainie, a także o tym, które miejsca warto odwiedzić między meczami.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak