X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Euro 2012 na antenie Czwórki: w Polsce i na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 12:00
Będziemy śledzić to, co dzieje się nie tylko na stadionach, ale także poza nimi. Czeka nas moc emocji oraz sportowych wrażeń. A to, co dzieje się do piątku na Ukrainie, relacjonuje dla Was nasz specjalny korespondent Patryk Kuniszewicz.
Audio

Dowiedz się także o atrakcjach zwiazanych z Euro 2012 na antenie radiowej Jedynki oraz Trójki.

Patryk Kuniszewicz przemierza Kijów wszerz oraz wzdłuż i oczami kibica, ale także zwykłego turysty, przygląda się stolicy Ukrainy. Swoją wyprawę relacjonuje w audycji "W cztery oczy” od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00.

W poniedziałek sprawdziliśmy już, gdzie znajduje się Centrum Kijowa i jakie są symbole stolicy. Warszawa ma swoją syrenkę, a Kijów? Zobacz artykuł: W Kijowie już widać Euro 2012 na ulicach.We wtorek delektowaliśmy się potrawami, przygotowywanymi dla gości podczas Euro 2012, m.in. barszczem ukraińskim. Przyglądaliśmy się także menu piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Zobacz artykuł: Czwórka na Ukrainie: "kiełbasę mają lepszą".

W środę zbadamy Schevczenków, tego od książek i tego od piłki, i sprawdzimy, jakie jeszcze towary eksportowe mają Ukraińcy, a w czwartek przyjrzymy się cerkwiom, obyczajowości ukraińskiej i spróbujemy odwiedzić wszystkie miasta-gospodarzy: Lwów, Kijów, Charków, Donieck. W piątek zaś będziemy przeżywać ceremonię otwarcia Euro 2012, ale tez wybiegniemy w przyszłość i postaramy się ocenić, co Ukraińcom zostanie po mistrzostwach. Sprawdzimy również ceny hoteli, najlepsze potrawy i transport w czasie imprezy.

Zobacz serwis specjalny, poświęcony Euro 2012!

Ale to przecież nie wszystko, bowiem 8,12,15 i 29 czerwca w całości rozgrywkom na Euro 2012 poświęcone będą czwórkowe "Poranki”. Goście i dziennikarze w rozmowach oraz relacjach reporterskich przedstawiać będą tegoroczne mistrzostwa od strony sportowej, społecznej, kulturowej, organizacyjnej, a także finansowej.

W "Stacji Kultura” odwiedzimy natomiast Strefę kibica i codziennie będziemy zdawać Wam relacje z wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w Polsce. Zajrzymy m. in. na międzynarodową wystawę prezentującą prace o tematyce sportowej pt. "Sport w sztuce", do Muzeum PRL-u z  wystawą "Do przerwy 0:1", a także na piknik "Warszawscy sportowcy". Powiemy także o "Akcji Boniek", czyli rekonstrukcji meczu Polska-Belgia sprzed 30 lat na wielkim ekranie w centrum Barcelony, autorstwa szwajcarskiego artysty Massimo Furlana.

Z kibicami, zarówno w Polsce, jak też na Ukrainie, rozmawiać będziemy w audycji "Pod lupą”. Dowiemy się więcej m.in. o warunkach pobytu turystów i kibiców, możliwości sprawnego poruszania się po miastach-gospodarzach Euro 2012, komunikacji krajowej i międzynarodowej, punktach doraźnej pomocy medycznej oraz placówkach informacji turystycznej w Polsce i na Ukrainie, a także o wielu innych rzeczach, których nie znajdziemy w oficjalnych informatorach.

Pokażemy także Euro od trochę innej strony. Rozmawiać bowiem będziemy m.in. o tym, jak należy zachowywać się w tłumie, o ludzkich reakcjach w niespodziewanych i nieznanych sytuacjach, o radzeniu sobie w komunikacji z gośćmi z innych krajów, a także o otwartości oraz przełamywaniu barier przed spotkaniami z obcymi. 11 czerwca gościem audycji "Na cztery ręce" będzie Mirosław Zajdel z Akademii Górniczo-Hutniczej, laureat Studenckiego Nobla, który dziś pracuje nad modelowaniem zachowania panikującego tłumu. 18 czerwca dowiemy się z kolei, co może wynikać z dzielących fanów futbolu z całego globu różnic kulturowych, gdy przyjdzie im spotkać się w jednym zakątku świata.

Pasjonatów nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza w sporcie, zapraszamy do "Czwartego wymiaru", w którym zaprezentujemy m. in. sprzęt wykorzystywany przy organizacji sportowych imprez czy nadawaniu międzynarodowych transmisji.

Sporo także będzie działo się w weekendy. W "Kontrkulturze" pojawią się informacje, zapowiedzi i zaproszenia na imprezy kulturalne w miastach polskich oraz ukraińskich, zaplanowane na czas Mistrzostw; w "Hyde Parku" czekają nas rozmowy z wolontariuszami Euro 2012, m.in. o ostatnich przygotowaniach, ale zaprezentujemy także Vedemecum Kibica. Z audycji "Co Was kręci"  dowiedzieć się będzie można wszystkiego o atrakcjach turystyczno-rekreacyjnych w Polsce i na Ukrainie, a także o tym, które miejsca warto odwiedzić między meczami.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak