Techno na Up To Date Festival. Jubileuszowy set Dtekk'a

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 07:40
Tuż przed 10. odsłoną Up To Date Festival ekipa z Białegostoku w składzie: Dtekk, DJ Czarek oraz Pan Zygmunt wspomina początki imprezy i na muzycznych przykładach pokazuje, jak brzmienie techno definiowało charakter festiwalu.
Audio
  • Ekipa UTDF prezentuje najlepsze numery z 10 lat istnienia festiwalu (10 lat techno na UTDF/Czwórka)
Ekipa UTDF w studiu Czwórki - Dtekk oraz Pan Zygmunt
Ekipa UTDF w studiu Czwórki - Dtekk oraz Pan Zygmunt Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

Czytaj także
dtekk jędrzej dondziło 1200.JPG
Warm Up To Date Podcast by Dtekk

W audycji zaprezentowaliśmy także set Jędrzeja Dondziło czyli Dtekk'a, dyrektora artystycznego Up To Date Festiwalu, dzięki któremu macie szansę przekonać się, jak brzmienie techno zmieniało się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Oprócz Dtekk’a w naszym studiu pojawili się także DJ Czarek – tegoroczny debiutant oraz Pan Zygmunt, świetnie znany festiwalowiczom z filmów promocyjnych. Miks tak barwnych osobowości zaowocował audycją jakiej jeszcze nigdy nie było!

***

W tym roku Up To Date Festival rozpocznie się 5 i potrwa do 8 września. Impreza to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich


Czytaj także
Up To Date Krzysztof Karpinski 1200.jpg
10. odsłona Up To Date Festival startuje już 5 września!

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie, Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.


***

Tytuł audycji: 10 lat techno na UTDF

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 10.05

kul

Czytaj także

Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:40
- Widzę trendy, bo nie da się ich nie zauważyć, ale staram się nie przejmować opinamii co powinienem, a czego nie. Słucham siebie i swojej intuicji, choć wiem, że i ona bywa omylna - opowiada kompozytor i producent muzyki elektronicznej Jacek Sienkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Noc Rezydentów". Elektroniczne światy Terstina

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:30
- Jestem fanem nowoczesnej elektroniki i choć nie zawsze jest ona przyswajalna, to nadal traktuję jąk ja uniwersalny język do porozumiewania się ze światem - zapowiada Terstin Lichwała.
rozwiń zwiń