Freestyle Football - gdy znudzi Ci się piłka nożna

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 12:00
Adrian Franc kiedyś był bramkarzem, nie musiał znać wyszukanych trików z piłką. Dziś to właśnie one zapewniły mu wicemistrzostwo świata.
Audio
  • Adrian Franc opowiada o freestyle footballu (Czwórka/4 bieg)
Adrian Franc zdobywca 2. miejsca na Mistrzostwach Świata Freestyle Football - Super Ball 2014 w Libercu w kategorii Routine
Adrian Franc zdobywca 2. miejsca na Mistrzostwach Świata Freestyle Football - Super Ball 2014 w Libercu w kategorii Routine!Foto: Piotr Galus

Adrian Franc jest zdobywcą 2. miejsca na Mistrzostwach Świata Freestyle Football - Super Ball 2014 w Libercu w kategorii Routine. Od lat jest czynnym zawodnikiem i współzałożycielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup freestyle football w Polsce - R-Style, trenuje sztuczki i triki z piłką od roku 2005.
- Kategoria Routine polega na stworzeniu show, który trwa 3 minuty, w eliminacjach 2. Chodzi o to żeby to był spektakl, triki powinny być robione pod muzykę musimy zachwycić publiczność - opowiada gość Czwórki. - Sędziowie wydając werdykt opierają się też na reakcjach publiczności.
Freestyle football uprawia wiele osób, którym piłka nożna nie wystarczała. Ten sport jest połączeniem różnych dyscyplin. Wbrew pozorom jego podstawą jest żonglerka, ale są tu też elementy gry w zośkę czy akrobatyki. Z piłką nożną freestyle football łączy zakaz używania rąk i piłka.
- Kiedyś wraz z kolegami zaczęliśmy bawić się żonglerką, podbijaliśmy coraz większe rekordy. Każdy  chciał każdego przeskoczyć - to zaczęło być nudne - opowiada o swoich początkach Adrian Franc. - Trafiłem na różne filmiki z trickami i tak się zaczęło.
Gość Piotra Galusa podkreśla, że nie można porównywać freestyle footballu do piłki nożnej, bo to tak jakby porównywać Adama Małysza i Justynę Kowalczyk, bo oboje używają nart. Mimo to pasjonatów piłki nożnej Adrian Franc również zaprasza by spróbowali swoich sił we freestylu.
Jak wygląda trening we freestyle football, jaką piłkę należy wybrać by zacząć ćwiczyć dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z "4 biegu".

(pj, aj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka sport na antenie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto wymyślił zasady gry w piłkę nożną?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 13:15
Piłka nożna wypełnia czas wolny wielu osób. Niektórzy grają, większość ogląda, wszyscy bez wyjątku zaś są specami od reguł tej gry. Niewielu zaś wie, kto je wymyślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy w rugby sędziuje dziewczyna

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 16:30
- Za kolebkę kobiecego rugby w Polsce trzeba uznać Pomorze - mówi Aneta Bejm, jedna z dwóch w Polsce kobiet, która jest sędzią rugby. W Czwórce opowiada o tym sporcie i o tym, co jest kluczem do takiej kariery.
rozwiń zwiń