Sebastian Kasprzyk: w treningu ninja najważniejsza jest technika

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:57
- Pokonałem najwięcej przeszkód ze wszystkich uczestników, zaszedłem najdalej i zdobyłem tytuł Last Man Standing, ale nie zdobyłem głównej nagrody tego turnieju - opowiada Sebastian Kasprzak, najlepszy w turnieju Ninja Warrior Polska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Dirima
Flatland. Breakdance na rowerze

Emocje po tych zawodach wciąż nie opadły. - Wracam do tych wspomnień i wciąż nie mogę uwierzyć, że to ja zdobyłem tytuł Last Man Standing. Sebastian Kasprzyk doszedł najdalej na torze finałowym, ale nie udało mu się go ukończył. Żaden z jego konkurentów nie był jednak lepszy.

10:50 czwórka 4 bieg 16.04.2021.mp3 Sebastian Kasprzyk opowiada o swoich treningach i zdradza tajemnice swego sukcesu (4 bieg/Czwórka)

To był trzeci start Sebastiana w tych zawodach, ale na swoim koncie ma też medale Mistrzostw Europy czy Runmageddonu. - Takie programy zachęcają do aktywności sportowej. Masa ludzi zaczęła teraz trenować na drążkach, na przeszkodach. Ja dostaję mnóstwo wiadomości np. z gminy, żeby skonstruować im tor przeszkód na plac zabaw, że będą mogły dzieci trenować - opowiada gość Czwórki. - To się rozkręca, a aktywność na świeżym powietrzu to idealne rozwiązanie na czas pandemii. To dobry czas by wprowadzić takie urządzenia na place zabaw - dodaje.

Pilates. Zrób sobie balet w domu

Sprawdź także:

Moje życie z przeszkodami związane jest od 2015 roku, kiedy zacząłem swoją przygodę z biegami przeszkodowymi Sebastian Kasprzyk

Sebastian Kasprzyk ma szczęście, że tor przeszkód wybudował sam dla siebie, koło domu. - Mam swój sprzęt, zajmuję się też produkcją konstrukcji treningowych - wyjaśnia sportowiec.

Ninja to nie paker

- W takich turniejach przeszkodowych zawodnicy szczupli dobrze sobie radzą - mówi Sebastian Kasprzyk. - Gimnastycy, zawodnicy biegów przeszkodowych maja sprawność, mają technikę, wiedzą jak pokonywać przeszkody, wiedza jak ciało reaguje. Nie trzeba mieć bardzo dużo siły wystarczy technika, a nad nią trzeba dużo pracować np. niektórzy nie umieją się bujać na drążku, wykorzystują do tego siłę, a potem im jej brakuje - dodaje.

Gość Czwórki podkreśla, że duża sprawność i gibkość to podstawa sukcesu.

Sebastiana Kasprzyka niektórzy mogliby podejrzewać o niedowagę. Zawodnik podkreśla jednak że wszystko jest ok. Cały czas jest pod kontrolą dietetyków, regularnie robi badania krwi, wydolnościowe, je też czerwone mięso, by uniknąć anemii. Podkreśla, że wiedza o treningu, organizmie, zdrowiu jest bardzo istotna i na sukcesy w sporcie czasem trzeba poczekać.