Kuba Czaplejewicz z zespołu Enej i jego sportowe pasje

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 17:30
- Jestem szczęśliwy, że moja pasja, jaką jest muzyka, jest także źródłem dochodów - mówi w Czwórce Kuba Czaplejewicz. - Jednak po raz pierwszy rozmawiam w mediach o sporcie, który od jakiegoś czasu również się stał pasją.
Kuba Czaplejewicz z zespołu Enej i prowadzący audycję Piotr Galus
Kuba Czaplejewicz z zespołu Enej i prowadzący audycję Piotr GalusFoto: Czwórka

Gościem Piotra Galusa w audycji "4 Bieg" jest Kuba Czaplejewicz, puzonista rockowo-folkowego zespołu Enej.


Muzyk i treningi sportowe

- Jakiś czas temu otworzyłem się na ścieżkę sportową, a teraz po raz pierwszy zostałem zaproszony do audycji sportowej - opowiada muzyk. - Od dwóch lat siedzę w temacie trenowania i przerodziło się to w sportową pasję. Między innymi za sprawą jednego z instruktorów, z którym obecnie wiąże mnie przyjaźń. To on mnie zmotywował do pokonania pierwszych dłuższych biegów, dystansów maratońskich i pierwszego triatlonu. 

Dzięki zbiegowi okoliczności Kuba został poproszony o poprowadzenie pierwszego treningu. Łyknął bakcyla, spodobało mu się i postanowił przygotować się do roli trenera profesjonalnie. - Przeszedłem odpowiednie szkolenia, wziąłem udział w wielu biegach, mam za sobą dwa triatlony - opowiada. Dzisiaj z powodzeniem trenuje także innych.


Na zimę biegówki

Zimą do jednego z ulubionych sportów gościa Czwórki należą biegówki. - Pochodzę z Olsztyna. Region Warmii i Mazur popularny jest w okresie letnim, niewielu wie jednak, że także zimą te rejony mogą być atrakcyjne - opowiada Kuba Czaplejewicz. - Zimą często zalega tam w lesie śnieg. Gdy pogoda sprzyja i jest dużo białego puchu, wzdłuż linii brzegowej jeziora Ukiel - największego olsztyńskiego akwenu - organizowana jest trasa biegowa. W pięknych warunkach można sobie pobiegać. Namawiam do biegania w każdej porze roku. Jeśli w mieście natężenie smogu jest zbyt duże, wystarczy wyjechać niedaleko poza miasto i tam trenować - zachęca muzyk.

Zobacz też:


Posłuchaj
20:34 CZwórka/4 BIeg Kuba Czaplejewicz z zespołu o sporcie 17.02.2023.mp3 Kuba Czaplejewicz z zespołu Enej o sporcie i biegówkach (4 Bieg/Czwórka)

 


***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Kuba Czaplejewicz (muzyk zespołu Enej)

Data emisji: 17.02.2023

Godzina emisji: 16.15

aw