Polskie Radio
Section05
narty

"Poszczególne kraje mają różną sytuację". Komisarz ds. zdrowia o blokadzie sezonu narciarskiego w UE

W sprawie sezonu narciarskiego nie ma jednej formuły ważnej dla wszystkich krajów UE, bo panująca w nich sytuacja epidemiczna jest różna - uważa unijna komisarz do spraw zdrowia Stela Kiriakidu. Zaleciła ostrożność i przyznała, że ferie świąteczne będą trudne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska zdrowie pandemia koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienia sporty zimowe narty turystyka

Stoki narciarskie jednak otwarte? Dziś decyzja Ministerstwa Rozwoju

Jak zapowiedział wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin po spotkaniu z przedsiębiorcami z tej branży, we wtorek zapadnie decyzja o ewentualnym otwarciu stoków i wyciągów narciarskich. W czasie spotkania wypracowano protokół sanitarny, który ma określać zasady bezpieczeństwa turystów i pracowników stoków narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  narty turystyka POLSKA Ministerstwo Rozwoju regiony

Zużyto pół tony gipsu. Zakopane podsumowuje wypadki podczas ferii zimowych

- Pół tony gipsu, głównie dla poszkodowanych na stokach narciarskich, zużyto w oddziale ratunkowym zakopiańskiego szpitala podczas mijających ferii zimowych. Wśród poszkodowanych były także osoby bardzo ciężko ranne - poinformowała w piątek wicedyrektor szpitala Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem Małgorzata Czaplińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Zakopane Podhale Ferie zimowe narty snowboard