Czwórka na OSCYPie! Sprawdź, co działo się w Białce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:47
Byliśmy w Białce tatrzańskiej na białym szaleństwie! A tam kibicowaliśmy zawodnikom startującym w zawodach OSCYP SNOWBOARD CONTEST. 
Audio
  • Oscyp Snowboard Contest. Kuba Marcinowicz i Mateusz Fusiarz na stoku w Białce ("PlenAir"/Czwórka)
Czwórka na Oscypie
Czwórka na OscypieFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

Oczywiście nie samym kibicowaniem człowiek żyje, czekaliśmy na Was przy dolnej stacji, gdzie robiliśmy foty w naszym nowym insta-kąciku, mogliście zgarnąć Czwórkowe zimowe gadżety, dbaliśmy o wasze bezpieczeństwo i imprezowaliśmy. 

Gość w Czwórkowym insta-kąciku Gość w Czwórkowym insta-kąciku

Kuba Marcinowicz i Mateusz Fusiarz wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o przygotowaniu tras narciarskich, na czym polega sztuczne naśnieżanie i jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby można było wytworzyć sztuczny śnieg. Dziennikarze wyjaśnili też, jakie nowe technologie wykorzystywane są do monitorowania sytuacji na stokach narciarskich i czy przydają się na przykład… drony. Plenerowe studio radiowej Czwórki odwiedzili: przedstawiciel TOPR, który przybliży zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy na stoku oraz Paweł Nowobilski, który opowiedział o Cross Monster, czyli ekstremalnych atrakcjach Kotelnicy po wiosennych roztopach. 

OSCYP SNOWBOARD CONTEST to najdłużej organizowane polskie zawody snowboardowe. Tym razem to ich dwunasta odsłona. 1 lutego w Białce Tatrzańskiej można będzie spotkać najlepszych zawodników, którzy zawalczą o nagrody. Oprócz śledzenia sportowej rywalizacji kibice i miłośnicy subkultury będą spędzić czas w snowboardowej atmosferze.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Znajdujący się w Białce Tatrzańskiej ośrodek narciarski Kotelnica to najczęściej wybierane przez Polaków miejsce do uprawiania sportów zimowych. Ostatnio trwają także dyskusje nad tym czy Białka nie powinna przejąć od Zakopanego tytułu „zimowej stolicy Polski”. . Dlaczego tak się stało? Właściciele @kotelnicabialczanska zrobili wszystko, aby stworzyć dla fanów „białego szaleństwa” jak najlepsze warunki do jazdy po śniegu. . Infrastruktura na szóstkę z plusem, warunki śnieżne najlepsze w regionie, niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy widok na Tatry - nic dziwnego, że inne rywalizacje narciarskie i snowboardowe przenoszą się do Białki. Żaden inny ośrodek nie jest w stanie zaoferować takich warunków. . OSCYP żyje w symbiozie z Kotelnicą od samego początku. Gdy pierwszy raz rozpalaliśmy naszego grilla, ośrodek wyglądał zupełnie inaczej. Co roku oglądaliśmy jego przemianę i rozbudowę. . Jako aktywni obserwatorzy tego rozwoju, jesteśmy zachwyceni patrząc na to jak Kotelnica wygląda dzisiaj. Mamy nadzieję, że nasza przyjaźń z Białką Tatrzańską będzie trwała wiecznie. Lubimy tu przyjeżdżać i wspólnie celebrować najważniejsze święto polskiego snowboardingu. . . #bialkatatrzanska #białkatatrzańska #białka #bialkatatrzańska #kotelnica #stokkotelnica #tatry #podhale #gorale #górale #góry #gorski #osrodeknarciarski #osrodeknarciarskikotelnica #tatrzanskiparknarodowy #polskinarciarz #przyjazn #lojalność #torzeczświęta #ferie2020 #hotelbania #zima #feriezimowe

Post udostępniony przez OSCYP Snowboard Contest (@oscypcontest)

W tym roku zobaczymy nowe interpretacje przeszkód, które będą różniły się głównie zmianą w sekcji jibbowej. Dostępne są już pierwsze wizualizację tegorocznego snowparku.

OSCYP to inicjatywa tworzona przez zawodników, dla zawodników. Dlatego sami riderzy aktywnie uczestniczą w procesie organizacji. Dzięki temu w trakcie snowboardowego weekendu zaczynającego się już 1 lutego, będzie można zobaczyć w akcji absolutnie najlepszych reprezentantów polskiej sceny.

Czwórka jest patronem medialny tej imprezy. 

mat.pras./pj