Polskie Radio
Section05
zawody

LOGinLAB. TOUR 2024 rozpoczęty. Za nami pierwsze zmagania crossfitowców

Za nami pierwsze zawody z cyklu LOGinLAB. TOUR 2024, które odbywają się pod patronatem Czwórki. - Na niesamowitym rynku Manufaktury w Łodzi, w naszych zmaganiach wzięło udział ponad 60 zawodników. Przez cały dzień zrobili cztery bardzo zróżnicowane i różnorodne treningi – mówi Dawid Kujawski, organizator zawodów. - Do tego mieliśmy zajęcia ze szkołami, z których skorzystało 170 dzieciaków. Czuję się rewelacyjnie spełniony, bo zawody udały się w stu procentach.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna zawody zawody sportowe LOGinLAB Weronika Puszkar Marta Hoppe Piotr Galus

Czwórka na LOGinLAB. Tour 2024 - co się dzieje w łódzkiej Manufakturze?

W Łodzi trwają zawody LOGinLAB, które odbywają się pod patronatem Czwórki. To wydarzenie dla miłośników aktywności fizycznej, ale także okazja do zobaczenia najlepszych polskich crossfitowców. Ekipa Czwórki jest na miejscu, a na naszej antenie nie brakuje rozmów z organizatorami i uczestnikami zawodów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna zawody zawody sportowe LOGinLAB Weronika Puszkar

Wynalazek węgierskiego architekta podbija świat. Fenomen kostki Rubika

Ernő Rubik to węgierski architekt i rzeźbiarz, który w 1974 wynalazł kostkę nazwaną jego nazwiskiem. Jego wynalazek szybko stał się popularny na całym świecie. Dzisiaj pasjonaci kostki mogą mierzyć się m.in. w mistrzostwach świata. Co stoi za popularnością kostki Rubika? Na to pytanie starał się odpowiedzieć w "Czterech porach roku" Grzegorz Łuczyna z Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu.
Zobacz więcej na temat:  kostka Rubika gra zawody Agnieszka Kunikowska społeczeństwo rozrywka

Krakowska odsłona Cavaliada Tour. Niezwykła popularność i nadzieja polskiego jeździectwa

– Na pewno ten cykl halowy, który jest organizowany w ramach Cavaliada Tour, jest świetną promocją jeździectwa. Uważam, że po raz kolejny okazuje się, że to przedsięwzięcie rozgrywane w czterech miastach w Polsce, jest świetną promocją. Bardzo nas cieszy, że tak licznie te areny są odwiedzane przez kibiców – mówi Marcin Kamiński, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.
Zobacz więcej na temat:  Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie Trzecia Strona Medalu

Finał Cavaliady w Krakowie - znamy zwycięzców!

Najważniejszy konkurs CAVALIADY w Krakowie – PKO Bank Polski Grand Prix wygrał reprezentant Niemiec – Patrick Bölle na Caramba De Janeiro. Życiowy sukces odniósł także Marek Wacławik, który na Kathmandau zajął drugie miejsce. Finał CAVALIADY Tour i ranking Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata wygrał z kolei Kristaps Neretnieks. Patronem medialnym zawodów był Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU koń konie jeździectwo zawody Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa. W kolejnej odsłonie Cavaliady startowali zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekroczyła milion złotych! Jeźdźcy rywalizowali w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbyło się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym był Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo SPORT inne dyscypliny

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie!

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa! W kolejnej odsłonie Cavaliady startują zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekracza milion złotych! Jeźdźcy rywalizują w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbywa się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym jest Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie!

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa! W kolejnej odsłonie Cavaliady startują zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekracza milion złotych! Jeźdźcy rywalizują w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbywa się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym jest Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo Trójka

Czy młodzi pasjonaci robotyki z Zamościa wygrają zawody World Robot Olympiad 2023 w Panamie?

Trzech uczniów zamojskiego liceum społecznego wygrało eliminacje do Światowej Olimpiady Robotów 2023, czyli WRO (World Robot Olympiad) w kategorii RoboMission Senior. Dzięki temu zwycięstwu, na początku listopada polecą do Panamy i tam będą rywalizować z najlepszymi drużynami z całego świata.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA technika robotyka młodzież zawody automatyka Radosław Nałęcz Trójka

Wikipedia Polska będzie bić Rekord Guinnessa w najdłuższym edytonie

Szeroko pojęte dziedzictwo Polski będzie motywem przewodnim stugodzinnego edytonu polskiej Wikipedii. 26 września, w dniu 22. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, w Bibliotece przy ul. Koszykowej w Warszawie, spotkają się doświadczeni i początkujący edytorzy, by podjąć próbę pobicia Rekordu Guinnessa w najdłuższym edytonie.
Zobacz więcej na temat:  internet Wikipedia rekordy Rekord Guinnessa zawody Małgorzata Frydrych