Czwórka na Święcie Fantastyki. Spędź z nami niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 14:00
- Co prawda w tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy pozwolić sobie na rozmach. ale Warszawskie Targi Fantastyki oficjalnie uważam za otwarte - mówi organizator imprezy Konrad "Smok" Maryański. "Fantastyczny Jarmark" odbywa się w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie pod patronatem Czwórki. 
Warszawskie Targi Fantastyki 2021
Warszawskie Targi Fantastyki 2021Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Polska ma swoje miejsce i nie jest dodatkiem do czyjegoś uniwersum. Interesuje mnie to, co jest obok mainstreamu. Dlatego postanowiłem cyperpunka przenieść na Wschód Michał Gołkowski

Pierwszego dnia nasze plenerowe studio odwiedził m.in. Michał Gołkowski, autor cyklu "SybirPunk". - To jest pierwsza porządna impreza od 1,5 roku i muszę przyznać, że jestem zachwycony - opowiada pisarz. - Moje życie w pandemii szczególnie nie zwolniło. Wydałem trzecią część "SybirPunka" i "Stalowe Szczury: Fort 72", ale tęskniłem za spotkaniami z czytelnikami.

Posłuchaj
16:46 CZWÓRKA Plenair - 19.06.2021.mp3 Czwórka na "Fantastycznym Jarmarku" - dzień pierwszy (PlenAir/Czwórka)

W "SybirPunk vol. 3" zmuszony z własnej woli oddać to, co nigdy mu się nie należało, oszukany przez samego siebie, ze złamanym sercem i żebrami, Saszka zwany Chudym musi wziąć się w garść i spróbować odpowiedzieć na pytanie: co się w ogóle stało. - Dystopijny Wschód, o którym piszę, to nie jest rzeczywistość, która może być, tylko rzeczywistość, która jest - wyjaśnia rozmówca Ani Hardej. - Czasy są, jakie są, i tylko czarny humor może nas uratować - dodaje.

Warszawskie Targi Fantastyki 2021: część 1 - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Warszawskie Targi Fantastyki 2021 - Michał Gołkowski rozmawia z Anią Hardej Warszawskie Targi Fantastyki 2021 - Michał Gołkowski rozmawia z Anią Hardej

Na kolejną obszerną relację z Warszawskich Targów Fantastyki zapraszamy w niedzielę (20.06) w godz. 11.00 – 12.00. "Fantastyczną audycję" poprowadzi Kamil Jasieński, a w programie będą rozmowy z gośćmi imprezy oraz z uczestnikami wydarzenia. Przez dwa dni w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 czeka na Was czwórkowa "Instastrefa", czyli miejsce, gdzie każdy może zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowej scenerii. Ponadto Czwórka przygotowała konkursy, w których do zdobycia będą czwórkowe gadżety.

Zobacz także:

"Fantastyczny Jarmark" odbywa się w sobotę 19 czerwca w godzinach 10:00-20:00 i niedzielę 20 czerwca 10:00-18:00. Na miejscu obecni będą fantastyczni goście, różnorodne atrakcje oraz ponad setka wystawców, których pasją są książki, gry, gadżety, biżuteria, rękodzieło, świece i kosmetyki. Wszystko oczywiście związane z fantastyką. Czwórka objęła wydarzenie patronatem medialnym i jest obecna w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Zapraszamy!

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzi: Ania Hardej

Data emisji: 19.06.2021

Godzina emisji: 11.05

mat. prasowe/kul