Studenci nadają ton polskim ulicom

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:25
Dziennikarka modowa Aleksandra Nagel przyglądała się temu, jak ubierają się polscy studenci. Ich stylizacje pokazała w cyklu filmików Fashion Dairy.
Audio
  • Dziennikarka modowa Aleksandra Nagel o studenckich trendach (Dzień Kobiet/Czwórki)
Znaki rozpoznawcze studenckiego stylu tego sezonu to kapelusze i wyraziste okulary
Znaki rozpoznawcze studenckiego stylu tego sezonu to kapelusze i wyraziste okularyFoto: Glow Images/East News

Aleksandra podkreśla, że to właśnie żacy wyznaczają miejskie trendy i inspirują zarówno młodszych, jak i starszych kolegów, a nawet projektantów.

- Niektórzy studenci, a częściej studentki, wstają godzinę wcześniej, przygotowują stylizacje i chcą pokazać swoją osobowość na uczelnianych korytarzach. Są też "lazy girls" i "lazy boys", którzy wstają za pięć ósma i pędzą na uczelnię, nie myśląc o tym, co na siebie włożyć. Ale to nie znaczy, że oni ubierają się gorzej, czasem coś, co jest spontaniczne, wygląda bardzo fajnie - podkreśla Nagel.

Pomysłodawczyni projektu Fashion Dairy odpowiada też na pytanie, czy po ubiorze danego studenta można rozpoznać, na jakim jest kierunku. Rozprawia się też z mitem chłopaka politechniki, który rzekomo nie rozstaje się z wytartymi sztruksami, koszulą w kratę i zmechaconym swetrem.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Aleksandra Nagel (dzienniarka modowa)

Data emisji: 1.10.2015

Godzina emisji: 7.30

mg/kd

Czytaj także

Ekskluzywny Menel: jeśli chodzi o modę mężczyźni są oporni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:50
- Podejście mężczyzn do mody zmienia się, ale wciąż zbyt wolno - mówi Kamil Pawelski, bloger modowy znany jako Ekskluzywny Menel. Przekonuje też, że ubiór dopełnia naszą osobowość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tanie malowanie. Czy niedrogie kosmetyki są gorsze?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 10:00
Tanie kosmetyki mogą być bardzo dobre. To, że za cienie do powiek płacimy dużo, nie zawsze oznacza, że ich jakość będzie lepsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kupisz: tak naprawdę nie lubię mody

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:00
Słynny projektant nie od razu pracował w branży. Zaczynał jako tancerz i właściciel szkoły tańca. Potem został stylistą fryzur, a cztery lata temu zaczął projektować ubrania.
rozwiń zwiń