Courtney Love. "Życie we wściekłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 11:20
Znienawidzona przez wielbicieli Kurta Cobaina, wielbiona przez fanów dziewczyńskich, ostrych gitar. - Kluczem do zrozumienia fenomenu wdowy po liderze Nirvany jest wściekłość i sprzeciw wobec zastanego porządku w świecie - opowiada dziennikarz muzyczny, Bartek Koziczyński.
Audio
  • Courtney Love. Czego nie wiecie o wdowie po Kurcie Cobainie? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Courtney Love z zespołem Hole wystąpiła w Polsce w 2010 roku (na zdj. koncert artystki na pikniku w Moskwie)
Courtney Love z zespołem Hole wystąpiła w Polsce w 2010 roku (na zdj. koncert artystki na pikniku w Moskwie)Foto: PAP/ITAR-TASS/Mudrats Alexandra

Czytaj także
rogucki piotr 1200.jpg
"2005 YU55" - literacki krążek Comy

Courtney Love oprócz kariery muzycznej odnalazła się także w świecie filmu. - Co prawda odmówiła roli w "Matrixie", ale za to za rolę w filmie "Skandalista Larry Flint" otrzymała świetne recenzje, nominację do Złotych Globów oraz nagrodę Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych - mówi Bartek Koziczyński.

Dużo gorzej niż na scenie i przed kamerą artystka radziła sobie w życiu prywatnym. Co łączyło ją z grouppie Sex Pistols, Nancy Spungen i dlaczego córka Courtney i Kurta nie poszła drogą swoich rodziców - o tym m.in. w materiale Katarzyny Kornet.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Materiał przygotowała: Katarzyna Kornet

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 6.20

kul/kd

Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tekno: klawisze mogą być rockandrollowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:40
- Zespoły, w których wcześniej grałem były zorientowane na proste, gitarowe granie, a mnie od zawsze ciągnęło do elektroniki. To marzenie zrealizowałem w Tekno, na naszej debiutanckiej płycie - opowiada Jacek "Perkoz" Perkowski.
rozwiń zwiń