Jasieksor i jego muzyka w zremiksowanym świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 15:36
Chciałby nagrać sample z pingwinem, który mieszkałby u niego w lodówce, jest fanem gum do żucia, choć na zębach nosi aparat. W Czwórce wybrzmiały remiksy od Jasieksora, a sam artysta opowiedział o swoim sposobie patrzenia na życie i muzykę. 
Kamil Jasieński i Jasieksor w studiu Czwórki
Kamil Jasieński i Jasieksor w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Działa na polskiej scenie producenckiej ponad 10 lat. Jasieksor, czyli Michał Jasikowski, pisze o sobie: autor dawnych hitów gimbazy jak "Skup szmat". Dziś to połowa zespołu Elektropalce, połowa duetu Oncollabo, bitmejker, muzyk i remiksiarz. - Zaczynałem od rapu, bo jako dziecko mieszkałem w bloku i chciałem być cool. Zacząłem więc dużo przeklinać, a stąd już prosta droga do hip-hopu. Pożyczyłem wówczas podkłady z internetu i podłożyłem swój wokal. Ludzie zaczęli wrzucać moje utwory - na początku dla beki - na portale ze śmiesznymi filmikami o kotach. Dziś to, co wówczas nagrywałem, nie nadaje się do publikacji, ale wówczas też wcale nie było mi przykro, byłem za bardzo skupiony na rapowaniu - wspominał gość Czwórki. - Miałem miliony wyświetleń, ale za to mało na koncie, więc pomyślałem, że "coś się tu nie klei" i zdecydowałem się pójść do pracy. Tak pierwsza przygoda z rapem się zakończyła - opowiadał Jasieksor. 

To Jasieksor odpowiedzialny jest m.in. za numer, w którym współgrali Lech Roch Pawlak i Lech Janerka. - Dwóch Leszków, piosenka z historią i pani na rowerze. Gdy robiłem ten numer, miałem bardziej fazę na amerykański rap. Polskie wersy ulicznego agresywnego rapu mnie śmieszyły. To nie był styl, który mentalnie pasował do mojego stylu sielskiej wsi - mówił gość Czwórki, który pochodzi z Wierzbicy w okolicach Radomia. 

Źr., Jasieksor/Elektropalce - Trygonometria

Prywatnie uwielbia gumy Turbo, choć ze smutkiem przyznał, że nosi aparat na zębach, co utrudnia mu żucie. Na pytanie, czy wolałby walczyć z jedną kaczką wielkości konia, czy z setką koni wielkości kaczki, przekonywał, że przed jedną kaczką łatwiej byłoby mu uciec. - Jestem fanem sztuki walki "uciekando", więc to byłoby w moim przypadku skuteczniejsze - opowiadał. Gdyby znalazł pingwina w zamrażarce, próbowałby nagrać z nim wspólnie "jakieś fajne sample".

Posłuchaj
54:22 2022_08_05 11_04_35_PR4_Hejterska_4 (online-audio-converter.com).mp3 Rozmowa z Jasieksorem i numery zremiksowane przez artystę (Hejterska 4/Czwórka)

Nie posiada karty wędkarskiej i - choć kiedyś śpiewał o tym doświadczeniu - nigdy nie poszedł na ryby. - To jednak aktywność, którą kiedyś chciałbym wykonać. Moja córka ma ponton, więc spróbuję się być może w nim jakoś skompaktować - mówił. W czasach liceum był fanem muzyki gitarowej. Dziś woli lżejsze klimaty, w tym funk. - Mam za to cztery gitary i wszystkie lubię tak samo - wyliczał Jasieksor. 

*** 

Tytuł audycji: Hejterska 4

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał "Jasieksor" Jasikowski

Data emisji: 05.08.2022

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Nowe miejsce, nowa scena i mocny line up. Co dzieje się na festiwalu Czeluść ?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 10:00
Za nami pierwszy dzień festiwalu Czeluść w Krakowie. - Koncerty i sety zakończyły się mniej więcej o 6 rano. Wystąpili m.in. Peja, Żabson i Oliwka Brasil - opowiada Kamil Jasieński. 
rozwiń zwiń