Nowe miejsce, nowa scena i mocny line up. Co dzieje się na festiwalu Czeluść ?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 10:00
Za nami pierwszy dzień festiwalu Czeluść w Krakowie. - Koncerty i sety zakończyły się mniej więcej o 6 rano. Wystąpili m.in. Peja, Żabson i Oliwka Brasil - opowiada Kamil Jasieński. 
Czeluść Festiwal 2022: Kosa.
Czeluść Festiwal 2022: Kosa.Foto: Alek Żoromski

Muzyka bassowa i rap-gracze

Czeluść SneakerStudio Festiwal to coroczne, miejskie wydarzenie muzyczne, które odbywa się w Krakowie. Tegoroczna odsłona zagościła w przestrzeni Hype Parku. Na trzech scenach wystąpi ponad 40 wykonawców, a wśród nich m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Zdechły Osa, Dziarma oraz znani słuchaczom Czwórki Jan "Kosa" Kosiński i Filip "Jutrø" Fabiański - współautorzy środowej audycji "Noc Rezydentów". - Publiczność Czeluści dzieli się na dwie grupy. Jedna z nich przychodzi na festiwal dla artystów basowych i muzyki elektronicznej, a druga grupa - na występy rapowe - tłumaczy dziennikarz. - Ta pierwsza stanowi trzon Czeluści, ale i ta druga rośnie w siłę. Wczoraj najpopularniejsi okazali się Żabson, Young Igi i Hewra, a także skład Ćpaj Stajl. 

Oliwka Brazil i Peja

Wszyscy też czekali na Oliwkę Brazil, która rozpoczęła swój występ z półgodzinnym opóźnieniem i zakończyła go po 25 minutach, czyli po wykonaniu kilku piosenek, które jak dotąd ma na swoim koncie. - Były tancerki, egzotyka i świat. Publiczność była zadowolona, a to pokazuje, że jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty można zagrać na festiwalu - opowiada Kamil Jasieński. - Bardzo ciekawy koncert dał Peja. Widać, że ma wieloletnie doświadczenie i że wie, jak to się robi.


Czeluść Festiwal 2022: Peja. Czeluść Festiwal 2022: Peja.

Posłuchaj
04:32 CZWÓRKA Sobotologia - czelusc 23.07.2022.mp3 Czeluść 2022 - relacja z pierwszego dnia festiwalu (Sobotologia/Czwórka)

"Czytanie danceflooru"

Od samego początku CSSF2022 skupiało wokół siebie artystów nietuzinkowych, odważnie łączących tych najpopularniejszych z tymi bardziej niszowymi. W tym roku, po raz pierwszy na festiwalu, pojawiła się także nowa, trzecia scena - "Techno". - Nazwa może być trochę myląca, bo to nie był gatunek na niej dominujący - zaznacza Jasieński. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpił na niej Hardbass Adidas. - Nie planuję setów z wyprzedzeniem, idę na żywioł. Oczywiście mam przygotowaną bazę utworów, które chciałbym zagrać, ale ta baza obejmuje mniej więcej 16 godzin muzyki, więc muszę się na coś zdecydować - opowiada artysta. - Wszytko zależy od publiki. Staram się "czytać dancefloor" i dostosowywać do oczekiwań, żeby jak najbardziej usatysfakcjonować słuchaczy.  

Posłuchaj
05:05 CZWÓRKA Prywatka - czelusc 22.07.2022.mp3 Spóźniona Oliwka Brazil i Żabson na soundchecku - relacja Kamila Jasieńskiego (Prywatka/Czwórka)

Impreza odbywa się pod patronatem Czwórki. W sobotę (23.07) o godz. 21.00 zapraszamy na specjalną audycję z plenerowego studia Czwórki w Krakowie, którą poprowadzi Kamil Jasieński


Timetable Czeluść Festiwal 2022 Timetable Czeluść Festiwal 2022

*** 

Tytuł audycji: Czwórka na festiwalu Czeluść

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 22.07.2022

Godzina emisji: 20.35

kul

Czytaj także

Up To Date Festival 2021. Świetna frekwencja, doskonała atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:00
Za nami Up To Date Festiwal. 3-5 września elektronika i hip hop wybrzmiały nie tylko w Białymstoku, ale też na antenie Czwórki. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie Fomo do białego rana - opowiadają uczestnicy imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za nami CARBON 2022. Co działo się na festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 10:00
Dwa dni, trzy sceny i ponad 30 artystów. Wśród nich zagraniczne gwiazdy i czołówka polskiej sceny elektronicznej. Za nami druga odsłona CARBON Silesia Festival, która odbyła się w Zabrzu pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń