X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ten film szuka odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas tożsamość"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:34
"Pomiędzy słowami" to czwarty, pełnometrażowy, kinowy film w dorobku polskiej reżyserki Urszuli Antoniak. Na ekranach polskich kin pojawi się 16 lutego.
Audio
  • Reżyserka Urszula Antoniak o swoim filmie "Pomiędzy słowami" (Hrapkowidz/Czwórka)
Kadr z filmu Pomiędzy słowami w reż. Urszuli Antoniak
Kadr z filmu "Pomiędzy słowami" w reż. Urszuli AntoniakFoto: materiały prasowe/Best Film

Artystka od ponad trzydziestu lat mieszka i pracuje w Amsterdamie. Wybór tematu jej najnowszej produkcji, podobnie, jak poprzednich filmów nie był przypadkowy. - Wszystkie moje projekty bazują na doświadczeniach. To historie, które w jakiś sposób się we mnie odkładają. Ten film traktuje o emigracji, a ja świadomie mogę powiedzieć, że było to doświadczenie, które mnie ukształtowało - mówiła na antenie Czwórki. 

Choć temat emigracji jest uniwersalny i dotyczy wielu europejskich i pozaeuropejskich krajów, reżyserka w swoim najnowszym filmie postanowiła nakreślić historię polskiego emigranta na co dzień mieszkającego i pracującego w Berlinie. Jak przekonywała, nie starała się wykreować obrazu ludzi, których decyzja o wyjeździe dyktowana była przede wszystkim sytuacją finansową. - Bohater mojego filmu nie wybiera emigracji dlatego, że musi. Możliwość swobodnego poruszania się po Europie, jaką posiadamy od momentu wejścia do UE wykorzystuje, jako szansę na wykreowanie siebie od nowa i stworzenia innego życia. Osiedlenie się w innym kraju potraktował jako szansę, którą zresztą wykorzystał - opowiadała.

Czy możliwe jest całkowite zasymilowanie z obcą kulturą? Czego dotyczą narodowościowe stereotypy i czy są one nadal aktulane? Dlaczego prowadzący audycję nazwał historię, która została opowiedziana w filmie "paradoksem Europy czasu Schengen" i jaką rolę spełniają wykorzystywane przez reżyserkę liczne metafory oraz gra społecznych kontrastów?

W drugiej części audycji rozmowa z odtwórcami tytułowych ról Anderzejem Chyrą i Jakubem Gierszałem. Rozmowę przeprowadziła Beata Kwiatkowska. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Urszula Antoniak, reżyserka filmu "Pomiędzy słowami"

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 14.48

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak