Światowe Dni Młodzieży. Festiwal radości, który jednoczy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 16:51
Światowe Dni Młodzieży to gigantyczne przedsięwzięcie, którego Polska będzie gospodarzem w 2016 roku. Do Krakowa ma przyjechać ponad 2 mln ludzi.
Audio
  • O swoich przygotowaniach do Światowych Dni Młodziezy i o działalności Wspólnoty Emmanuel opowiadają Maria Pieńkowska i Maciej Jęczmyk (Kierunek Kraków/Czwórka)
Uroczystość uruchomienia zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży 2016. Zegar pojawił się na Bazylice Mariackiej w Krakowie. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r.
Uroczystość uruchomienia zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży 2016. Zegar pojawił się na Bazylice Mariackiej w Krakowie. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Dlatego już dziś w przygotowanie i organizację tego wydarzenia angażują się nie tylko osoby prywatne, ale także organizacje, m.in. Wspólnota Emmanuel. Jej członkowie, którzy gościli w Czwórce, opowiadali o SDM jako o wielkim festiwalu radości w wierze. - Jeśli wspólnie pozwalamy, by Bóg się z nami spotkał, działamy na Jego rzecz, również między nami zaczyna być inaczej, tworzą się wyjątkowe więzi. To doświadczenie, którego nie da się kupić za żadne pieniądze, ani wywołać żadnymi sztucznymi środkami - przekonywała Maria Pieńkowska z Emmanuela.

W programie rozmawialiśmy także m.in. o 2. spotkaniu przygotowawczym do ŚDM, a goście Czwórki opowiadali o swojej wspólnocie. Zdradzili m.in. jak przez lata na terenie Francji powstawała ich organizacja i co jej nazwa ma wspólnego ze… Świętami Bożego Narodzenia.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Przemysław Goławski

Goście: Maria Pieńkowska, Maciej Jęczmyk (Wspólnota Emmanuel)

Data emisji: 20.12.2015

Godz. emisji: 07.00

kd